Více

Troškovu pohádku Čertova nevěsta měla původně točit Česká televize

Česká televize a nikoli Nova měla původně natočit pohádku Čertova nevěsta na motivy příběhu Spravedlivý Bohumil od Boženy Němcové. Regionálnímu Deníku to řekl režisér Zdeněk Troška, který se projektu nakonec ujal a dohodl se s Novou na jeho realizaci. Scénář byl svého času v České televizi, když jsem se k němu po delší době dostal, zdál se mi příliš temný. Byl samá mrtvola a měl silné náboženské motivy, vysvětlil režisér.

K TÉMATU: Nova pouští do kin novou pohádku Čertova nevěsta od Zdeňka Trošky

Nechtěl jsem diváky zahltit těžkými scénami a hororovým vyzněním, říkal jsem dramaturgyni Marcele Pittermanové – to není pro mě, obraťte se na Juraje Herze. Nakonec se filmu ujala televize Nova, scénář jsem upravil, a proto je Čertova nevěsta víc odlehčená a humorná – tak, jak to mám rád, dodal Zdeněk Troška. Pohádku nakonec produkovala společnost MediaPro Pictures, produkční sekce skupiny CME, majitele Novy, a firma Golem Film.

Na Čertově nevěstě se také podílelo Studio Barrandov, které má shodného majitele jako digitální televize Barrandov, a společnost RWE. Pohádka, která právě míří do českých kin, přišla na 36 milionů korun a Nova má právo pro její televizní premiéru v České republice.

1 názor Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 28. 4. 2011 11:02

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+