Více

Trendy v placeném televizním průmyslu v Asii a Tichomoří: pět nejočekávaněj­ších změn

Televizní digitalizace otevřela nové možnosti placeným službám, v asijském regionuse očekává obrovský nárůst počtu nových zákazníků

Velké naděje a pozornost odborníků je momentálně upnutá na asijsko-pacifický region, kde diametrálně roste počet a význam mobilních zařízení a s nimi i příjmy, jež jsou v tomto regionu očekávány v tomto roce a několika letech příštích. Vzestup a posílení střední třídy v Asii a Tichomoří také znamená, že placená televize je v zemích jako Indonésie nebo Thajsko pro spotřebitele stále atraktivnější možností.

Společnost Digital TV Research odhaduje, že příjmy placené televize porostou o 2,1 mld. amerických dolarů a dosáhnou až k 33,9 mld. Tak bude v tomto regionu vydlážděna cesta pro stále se zdokonalující služby satelitních operátorů, jejichž význam bude bleskově stoupat. S rychlou konverzí digitální televize tak vzroste penetrace v Asii a Tichomoří ze 44 % v roce 2012 až na 90 % v roce 2018, což představuje ve stejném časovém období nárůst až o 440 milionů domácností.

stul

 

Foto: english.cntv.cn

Populární jihokorejský seriál My Love From The Star

Podíváme-li se o krůček zpět, do roku 2014, tento trh představuje obrovskou výzvu i nemalé problémy. Operátoři provozující placenou televizi očekávají přicházející roky s netrpělivostí.

V placené sekci DigiZone.cz nabízíme pět nejdůležitějších předpovědí pro tento dynamicky se rozvíjející trh.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+