Více

Topolánek vzkazuje Garinovi: diginovela nepoškozuje zájmy Novy

Premiér Mirek Topolánek se včera po osmnácti dnes poprvé veřejně vyjádřil k dopisu Michaela Garina, generálního ředitele společnosti CME, které patří televize Nova. Garin v něm premiéra informuje o obavách CME z připravované novely zákona o rozhlasovém a televizním vysílání a upozorňuje, že Nova má platnou licenci pro analogové vysílání do konce ledna 2017.

To, že dopis pana Garina někde koluje znamená, že má vytvářet nějaký nátlak, že je dopisem otevřeným a já otevřené dopisy přirovnávám k anonymům a neodpovídám na ně, napsal Topolánek v úterním chatu na serveru iDnes.cz. Nově nastavený systém, který umožní vznik dalších digitálních stanic, podle premiéra majitele Novy nepoškozuje. Pro vládu jsou důležitá nediskriminační pravidla, dodal.

Připravovaná digitální novela je podle Topolánka po dlouhé době dobrým modelem, který umožní České televizi, Nově a Primě vstup do digitálního vysílání, dává šanci držitelům zrušených digitálních licencí i těm, kteří ještě licence neobdrželi. Dává určitou šanci ke splnění termínu k zahájení digitalizace v České republice. Řešíme pouze legislativně – technické detaily, dodal premiér.

Několikrát pozměněným návrhem „diginovely“ se má příští týden zabývat Legislativní rada vlády. Samotný kabinet se k novele dostane na zasedání 11. července a poslanci by ji měli projednat na své srpnové schůzi.

10 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 27. 6. 2007 12:21

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+