Více

Top TV zatím nepožádala o souhlas se změnou většinového vlastníka

Provozovatel nabídkové stanice Top TV, společnost United Teleshop, zatím nepožádala Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) o souhlas se změnou většinového vlastníka. Serveru DigiZone.cz to řekl předseda rady Václav Žák. Top TV přerušila o půlnoci na 1. srpna vysílání, protože podle Dana Plovajka, mluvčího společnosti Holding KKCG Investmens, která je většinovým vlastníkem stanice, finišují jednání o změně majitele stanice.

Plovajko minulý týden naznačil, že Top TV obnoví vysílání 1. září, ale už s novým investorem a jinou programovou strukturou. K tomu by ale Top TV potřebovala souhlas vysílací rady. Server Euro Online bez uvedení bližšího zdroje uvedl, že provozovatele Top TV převezme bermudská společnost CME, majitel televize Nova a Galaxie sport. Mluvčí CME Romana Tomasová to ale označila za spekulaci, kterou firma nebude komentovat.

Top TV vlastní licenci pro kabelové vysílání, formou registrace vysílala rovněž na satelitu, v IPTV, zemském digitálním multiplexu B v Praze a středních Čechách, na internetu, ale také na analogovém kanálu 28 v Praze na Strahově. Právě tento kanál, z něhož může Top TV vysílat výkonem 0,4 kW do konce roku 2008, by mohl být zajímavý pro majitele Novy, který připravuje projekt filmového kanálu Nova Cinema.

6 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 6. 8. 2007 16:49

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+