Více

Testujeme chytré mobilní televize v Česku: UPC Horizon Go

Společnost známá především díky kabelovému vysílání u nás na počátku listopadu představila chystanou „televizi v mobilu“. Důkladně jsme se jí podívali na zoubek… AKTUALIZOVÁNO

AKTUALIZOVÁNO:  UPC oznámilo, že "od ledna 2015 ji mohou nadále bezplatně využívat klienti s aktivní nabídku Komfort (nebo původními službami Standard a Supreme). U služby Klasik (a Starter) bude aktivním uživatelům účtován měsíční poplatek ve výši 25 Kč měsíčně."

Služba UPC Horizon Go je mj. dostupná v Holandsku, Německu a v Polsku (v průběhu testu přibyly další tři země, takže je jich devět), 3. listopadu dorazila i do Česka (země, ve kterých pracuje, jsou dobře vidět z galerie „Instalace“). Reportáž z jejího uvedení přinesl server DigiZone.cz zde a v praxi jde o to, že jako zákazník digitální televize UPC, což je podmínka, máte televizní vysílání k dispozici nejen u sebe doma na své kabelové televizi, ale také kdekoli s bezdrátovým signálem na vašem mobilu či tabletu (službu můžete využít i na počítači) a výhodou je i to, že funguje bez prostředníka, k čemuž se ještě dostaneme.

„Bezdrátově“ znamená fungování jak přes mobilní datové sítě všech českých operátorů (vyzkoušeli jsme i LTE), tak přes například Wi-Fi v kavárně či u vás doma.

Bezplatně Horizon Go můžete využívat do konce letošního roku, poté se očekává zpoplatnění. Cena sice zatím nebyla stanovena, ale obdobná služba přijde u konkurence na cca stokorunu měsíčně, datový přenos v tom pochopitelně nepočítaje. Pokud si vezmete, že vás příjem veřejnoprávních kanálů, které jsou obecně vzato zdarma, přijde přes satelit od Skylinku na necelou polovinu, tj. na 41,50 Kč (za určitých podmínek po slevě na 33 Kč), nebyla by očekávaná cena nijak tragická. Pokud se pochopitelně potvrdí.

Horizon Go: co pro něj budete potřebovat?

  • Musíte být připojen ke službám UPC
  • Musíte mít buď tarif Klasik (nebo Starter), Komfort (nebo Standard či Supreme)
  • Musíte být registrováni v „Moje UPC“

Celou recenzi i seriál čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+