Více

Testujeme chytré mobilní televize v Česku: TV4You

TV4You zaměstnává právníky českých televizí. Prima vyrazila k soudu. Nova ji hodlá následovat. Co však relativně nová mobilní aplikace přináší uživatelům chytrých telefonů a tabletů?

Mobilní aplikace TV4You umožňuje zdarma přes internet sledovat televizní vysílání na displeji chytrých mobilů a tabletů. Za projektem stojí nezisková organizace IN4You. Řečí nového občanského zákoníku jde o zapsaný spolek, jehož předsedou je Jiří Balvín, nedávný ministr kultury a bývalý šéf České televize. Na vývoji aplikace se jako technologičtí partneři podílejí společnost Smart Media Solutions (SMS) a Západočeská univerzita v Plzni.

Do projektu aktuálně není zapojena žádná televizní společnost, což se ukazuje jako problém. Zejména televizní skupiny Nova a Prima si stěžují, že TV4You uživatelům mobilních zařízení umožňuje sledovat jejich kanály, aniž by s tím Nova či Prima souhlasily. Spor se již dostal k soudu, u kterého si Prima vymohla předběžné opatření. Tím ovšem zřejmě pouze začíná vleklá právní bitva. My se zatím můžeme na TV4You podívat z pohledu uživatelů.

Zaostřeno výhradně na dominantní mobilní platformy

TV4You je dostupná zdarma obyvatelům České republiky. Není vázána na služby konkrétního mobilního operátora či poskytovateli připojení. Povinná je ale registrace, která obnáší souhlas s podmínkami pro užívání aplikace. Při současné právní bitvě o další osud TV4You stojí za zvláštní pozornost pasáž věnovaná náhradě škody. Jeví se totiž jako pojistka právě před již existujícími spory s televizemi, která přenáší zodpovědnost na uživatele.

Mobilní aplikace TV4You pro Android

Autor: Jiří Macich ml. (DigiZone.cz)

Celý článek i seriál čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+