Více

Testujeme chytré mobilní televize v Česku: T-Mobile TV

Otestovali jsme mobilní T-Mobile TV, ke které má zatím přístup jen omezený počet zákazníků operátora. Brzy se však otevře široké veřejnosti. Bude moci konkurovat O2TV Go či Horizon Go?

Na konci října přišla zpráva, že český T-Mobile po čtyřech letech končí s poskytováním placené satelitní televize. Služba prý nenaplnila původní očekávání. Nepomohla ani blaze i neblaze proslulá legenda akčních filmů Chuck Norris, která se stala tváří rozsáhlé reklamní kampaně. T-Mobile přesto hodlá zůstat v pozici poskytovatele triple-play služeb (volání, internet a televize). Již začátkem listopadu představil IPTV službu orientovanou na mobilní zařízení.

V pilotním (tj. testovacím) režimu je dostupná omezené skupině uživatelů. Naskytla se nám příležitost službu vyzkoušet. Dnešní díl ze seriálu, kde si představujeme chytré mobilní televize, berte spíše jako preview. Zatím testovaná služba nemá ani ustálený název. Přehlížet ji však nelze, jelikož T-Mobile je dalším velká telekomunikační společnost, která na českém trhu chce uživatelům chytré mobilní elektroniky přinést televizní vysílání přes internet.

Mobilní T-Mobile TV

Autor: Jiří Macich ml. (DigiZone.cz)

T-Mobile TV počítá s nelineárními funkcemi, takže třeba běžící pořad lze pozastavit a zbytek zhlédnout později ze záznamu.

V rámci seriálu jsme již psali o O2TV Go od O2 a Horizon Go od UPC. T-Mobile se navíc o mobilní televizi nezajímá poprvé. Již před lety měl eminentní zájem na území České republiky rozjet digitální televizní vysílání s technologií DVB-H, která je přímo určená pro přenositelná zařízení. Nenašel však na trhu dostatečnou podporu. Nová T-Mobile TV (jak lze službu provizorně nazývat) se do mobilních zařízení dere přes internet.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+