Více

Testujeme chytré mobilní televize v Česku: Česká televize a Nova

Chytré mobilní televizi vykolíkovaly cestu mnohem starší aplikace a služby samotných televizních společností. Co dnes pro mobily a tablety nabízí Česká televize a skupina Nova? A co chystají?

V předešlých dílech seriálu jsme se podrobně věnovali novým českým službám, které přes internet (3G/LTE a Wi-Fi) přinášejí televizní vysílání na displeje chytrých mobilů a tabletů. Jmenovitě jsme dosud psali o O2TV Go, TV4You, UPC Horizon Go a T-Mobile TV. Nicméně sledování internetového streamu živého televizního vysílání přes mobilní zařízení není úplnou novinkou. Některé televizní skupiny na české scéně už roky provozují vlastní služby a aplikace.

Česká televize zdarma streamuje ČT 24 a ČT Sport

Česká televize na webu své služby iVysílání vedle archivu pořadů uživatelům internetu zpřístupňuje i streamy živého vysílání všech svých současných šesti kanálů. Služba iVysílání má též mobilní aplikaci, která ale umožňuje pouze přístup k archivu veřejnoprávní televize. Nicméně zpravodajský kanál ČT 24 a sportovní kanál ČT Sport disponují vlastními aplikacemi, díky kterým je lze přes internet sledovat na širokém spektru zařízení.

Mobilní aplikace ČT 24 a ČT Sport podporují platformy Android (2.2 či vyšší), iOS (4.3 či vyšší) a Windows Phone (7.5 a vyšší). Na webu televize lze ještě dohledat mobilní aplikace pro aktuálně už pouze dožívající historické platformy Symbian a Bada. Česká televize dále uvedla dotykové aplikace pro počítače a tablety s Windows 8, Windows 8.1 a Windows RT, které lze ovládat nejen dotykově, ale také starou dobrou kombinací myší a klávesnice.

Nás však tentokrát zajímají mobilní aplikace ČT 24 a ČT Sport pro chytré telefony a běžné tablety, které je možné stahovat z tradičních zdrojů (Google Play, Apple AppStore a Windows Phone Store). Lze je používat bez registrace a neobsahují reklamu. Jsou dostupné zdarma i pro uživatele, kterým zákon neukládá povinnost hradit koncesionářský poplatek. Instalace je snadná a počet současně používaných zařízení není jakkoliv omezen.

Mobilní aplikace ČT Sport pro platformu Android.

Autor: Jiří Macich ml. (DigiZone.cz)

Mobilní aplikace ČT Sport pro platformu Android.

Celý článek i seriál čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+