Více

Test HD vysílání Novy má začít 1. září, možná se ale opozdí

Pražský experiment zemského digitálního vysílání televize Nova ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) má začít 1. září. O tomto datu hovoří smlouva, kterou Nova uzavřela s britskou společností TSL, dodavatelem technického řešení testu. Podle informací, které má server DigiZone.cz k dispozici, se ale původní termín nepodaří dodržet.

stul

Důvodem jsou technické potíže na straně TSL. Na Barrandově nyní probíhají intenzivní práce na novém zpravodajském centru Novy, odkud by se měly už na podzim odbavovat veškeré zpravodajské a publicistické pořady. Nové technologie na tomto pracovišti mají být připraveny na full HD vysílání, tedy maximální možné rozlišení. Právě zpravodajství má být hlavní složkou připravovaného letního testu HDTV od Novy.

Aby vůbec mohl experiment proběhnout, musí ještě Nova uzavřít smlouvu s operátorem speciálního multiplexu, kterým by podle předběžných jednání měly být České radiokomunikace. Ty sice v Praze provozují přechodnou digitální síť A, jejíž součástí je také televize Nova, datový tok tohoto multiplexu je ale plný a Radiokomunikace tak zřejmě budou muset požádat o oprávnění pro dočasné využívání dalšího kmitočtu.

7 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 21. 5. 2007 23:08

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+