Více

Termín vypnutí 12. kanálu na Bukové hoře neznáme, říká ČTÚ

Česká republika nezná termín, v jakém by měla ukončit zemské analogové televizní vysílání na 12. kanálu v severních Čechách. Tento kanál na vysílači Buková hora využívá televize Nova, na stejném kanálu ale vysílá i digitální rozhlas v sousedním Německu, který má podle mezinárodních úmluv přednost před analogovou televizí v České republice.

MIF17

Termín pro opuštění 12. kanálu na Bukové hoře neexistuje, nebo ho alespoň neznáme, řekl serveru DigiZone.cz předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Pavel Dvořák. Další věcí je, že nám německá strana nepředává informace o spouštění digitálních vysílačů. Proto nás třeba zaskočilo rušení na Ašsku, neboť německá strana původně v tomto regionu chtěla digitalizovat později, řekl Dvořák.

Německá strana zatím pozvolna zvyšuje výkony digitálních rozhlasových vysílačů v pohraničí a narušuje tak příjem analogového signálu televize Nova v severních Čechách. Termín vypnutí 12. televizního kanálu je důležitý také proto, že Nova nemůže počítat s přidělením náhradního kanálu pro analogové vysílání a musí přejít na zemské digitální vysílání. Nova ale z Bukové hory digitálně nevysílá, protože se nedohodla s Radiokomuni­kacemi na ceně za šíření signálu.

5 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 19. 9. 2007 14:12

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+