Více

Televizory OLED: co byste o nich měli vědět, jakou mají životnost a jaké si můžete pořídit

UVNITŘ CENY A PARAMETRY VŠECH OLED – Tato technologie představuje současnou špičku a LCD na ni nemá a nikdy mít nemůže. V tabulce pak pro vás máme přes 30 modelů z českého trhu. Od 33 990 Kč.

Poznámka: Tabulku s cenami a základními parametry televizorů OLED na českém trhu najdete na konci článku.

Technologie nevyžadující podsvícení. Obrazové body svítící vlastním světlem. Ultrarychlá reakce na švenky kamery či pohyb atd. atd. OLED má všechno to, co nemají tekuté krystaly (LCD), a jistý náskok má i před plazmou. Při nižší spotřebě, která v konečném důsledku plazmy zlikvidovala.

Škoda, přeškoda!

Firmy vyrábějící televizory s obrazovkami s technologií LCD se sice dnes snaží, jak mohou, zejména Samsung a jeho jinak výborné QLED, na OLED ale nikdy nedosáhnou. Není to nic osobního ani pejorativního. Je to prostě fakt, protože to neumožňuje sama technologie. Ani přes všechna extra vylepšení, která jsou u Samsungu až pozoruhodná.

Do OLED navíc nyní začínají jít i menší výrobci anebo naprosto neznámí a bylo to vidět i na berlínském veletrhu IFA 2017. U nás se prodával čínský Skyworth, který však nyní už není vidět. V každém případě se jich ale v nejbližších letech dočkáme podstatně více. OLED je budoucnost a nic nadějnějšího zatím nikde není. Plazmy jsou nejspíše definitivně pryč, pozoruhodný SED (Surface-conduction Electron-emitter Display, upravená technologie CRT), kterou začal vyvíjet Canon v roce 1986, se nikdy nedotáhla do konce, nebo se prostě do finální masové výroby dotáhnout nedala. Co přinese budoucnost, nevíme, ale pokud chcete to nejlepší, co mohou současné zobrazovací technologie nabídnout, jinou možnost než OLED nemáte.

Pokud ovšem vůbec chcete nějaký televizor.

Poznámka: tabulku s parametry nejspíše všech televizorů OLED nabízených na českém trhu najdete na konci článku. Pokud narazíte na nějaký, který v ní není, autor bude rád, pokud mu dáte vědět.

Nejlevnější OLED na českém trhu se jmenuje LG 55EG9A7V, má rozlišení Full HD a přijde na 49 990 Kč. Bavíme se samozřejmě o modelové kolekci 2017, nikoli o výprodejových modelech.

Autor: LG

Nejlevnější OLED na českém trhu se jmenuje LG 55EG9A7V, má rozlišení Full HD a přijde na 49 990 Kč. Bavíme se samozřejmě o modelové kolekci 2017, nikoli o výprodejových modelech.

Princip jedné buňky, obrazového bodu (pixelu), zobrazovače OLED se třemi sub-pixely R, G, B. Současné zobrazovače (od roku 2016) mají ještě přidaný bod W (bílý) díky čemuž vykazují prodlouženou životnost.

Autor: archiv

Princip jedné buňky, obrazového bodu (pixelu), zobrazovače OLED se třemi sub-pixely R, G, B. Současné zobrazovače (od roku 2016) mají ještě přidaný bod W (bílý), díky čemuž vykazují prodlouženou životnost.

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.  

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+