Více

Televizory LG v roce 2015: máme pro vás tabulky s parametry nastupujících mo­delů

Po reportáži z uvedení televizorů v portugalském Lisabonu přinášíme, ve spolupráci s LG, přehledné tabulky se základními parametry jednotlivých řad.

Ani tak se ovšem nepovedlo sehnat všechno, protože některé budou upřesněny těsně před příchodem na trh. Typicky to platí pro energetickou třídu televizoru, i když se zdá, že všechny budou mít spotřebu v pohotovostním režimu stejnou – 0,3 W, resp. ono typické „méně než…“

Pokud jste se z naší reportáže namlsali technologie Color Prime (netroufám si zatím posoudit její kvality), tu najdete ve vyšší střední a nejvyšší třídě, tj. v právě uváděných přístrojích UF770, UF850 a UF950. A také v do budoucna chystané extra mašince zvané zatím pracovně 8K (viz dále). V OLED televizorech pochopitelně nemá smysl.

Dobrou zprávou je, že HbbTV bude na všech televizorech s přístupem na internet a prý nebude třeba ho nikde povolovat. Je jí ale i to, že všechny 4K televizory, plus Full HD přístroje LF630 a LF652, už mají podporu kodeku H.265/HEVC až do 60p. Pochopitelně u rozlišení Full HD pouze na obou tunerech, což ale znamená, že budete připraveni na uvažovaný příjem DVB-T2/HEVC, který už je i součástí českého D-Booku pro uvažovaný odchod z DVB-T.

Ostatní televizory, které mají DVB-T2, pracují s kodekem H.264.

U vyšších modelů narazíte i na funkci Dual Play dovolující, aby se na 3D televizorech daly  hrát hry ve dvou. Hráči tak nemusejí používat rozdělenou obrazovku nebo dva samostatné monitory.

Televizor s funkcí Dual Play vysílá dva samostatné 2D obrazy, které lze sledovat pomocí speciálních brýlí. Každý z hráčů v nich pak vidí jiný obraz, který pokrývá celou obrazovku.

ČTĚTE TAKÉ: Test 1. televizoru pro rok 2015 s WebOS 2.0, LG 49UF7707

stul

LG InnoFest 2015 – reportáž z uvedení TV v Lisabonu

Zopakujme si základní trendy televizorů LG pro rok 2015 (aktualizováno)

  • Připravováno je celkem asi 25 řad, přičemž 19 z nich bude v Ultra HD (LCD i OLED). Nejmenší LCD televizor ve 4K bude mít 40ʺ, tj. 102 cm. OLED budou čtyři řady plus pátá, stále ještě prodávaná řada „EC“, představená na podzim 2014.
  • Základem celé kolekce jsou obrazovky LCD (IPS) s rozlišením Ultra HD, a to jak v rovné, tak prohnuté verzi.
  • Operační systém WebOS 2.0 najdete ve většině nabídky pro rok 2015/16. Po prvním testovaném modelu mohu potvrdit, že je o hodně rychlejší než verze předchozí, i když se to ještě nedá zevšeobecnit.
  • Značení TV 2015: Full HD – „LF“, Ultra HD (LCD) – „UF“, Ultra HD (OLED) – „EF“ (rovná obrazovka), „EG“ (prohnutá obrazovka) plus stále ještě prodávaná „EC“, což je řada OLED 2014/15 uvedená na podzimním veletrhu IFA 2014.
  • Potvrzena je už i tunerová podpora příjmu TV vysílání s kodekem H.265/HEVC, a to jak u DVB-S2, tak u DVB-T2 s tím, že nejspíše půjde – formou aktualizace – zprovoznit i u televizorů z roku 2014, které to momentálně zvládají pouze přes DVB-S2. Termín je ale zatím nejasný. Zabudovaný dekodér H.265/HEVC Ultra HD novinek nyní z externích zdrojů podporuje jak režim 30p, tak 60p a také další frekvence (viz tabulka).
  • Nové televizory OLED v rovném i prohnutém provedení mají nyní vždy pouze rozlišení Ultra HD a panel pracuje se čtyřmi barvami na obrazový bod.
  • Technologii ColorPrime (mj. podsvícení s vylepšenými LED diodami) a Quantum Dot (mj. prý až o 30 % vyšší barevný gamut) najdete – podle posledního upřesnění k 16. 4. 2015 – z právě uváděných modelů v řadách UF770, UF850 a UF950.

Jaká je nabídka?

Celý článek čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+