Více

Televizní tipy na středu: Kvílení, Kandahár a Roman Polanski: Pravdivý příběh

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • HBO, 20:00 – komedie Hlavně nezávazně – Emma je lékařka, která objevila perfektní řešení, jak si v nabitém programu najít čas na sex – nabídla kamarádovi vztah s jedním pravidlem: Hlavně nezávazně. Jenže když se postelová gymnastika promění ve vztah, mohou dál zůstat přáteli? Americká romantická komedie (2011).
  • Cinemax, 20:00 – drama Kvílení – Kvílení je drama o klíčovém okamžiku v počátcích tvorby generace beatniků, jejichž umění šlo zcela mimo oficiální rámec. V příběhu se prolínají tři linie – první popisuje průběh soudního procesu, ve druhé se seznámíme s mladým Allenem Ginsbergem a třetí tvoří samotná báseň, animovaná Ginsbergovým spolupracovníkem Ericem Drookerem jako beatová fantazie s hudbou Cartera Burwella. Americké biografické drama (2010).
  • Film+, 20:05 – dokument Roman Polanski: Pravdivý příběh – Film znovu otevírá případ, který před třemi desítkami let šokoval svět. Podrobně zkoumá Polanského odsouzení za nezákonný sexuální styk s nezletilou i chaos, který následoval. Tvůrci dokumentu měli k dispozici bezprecedentní přístup k právníkům figurujícím v celé kauze, k médiím, která o ní referovala, i k oběti samé. Britsko-americký dokument (2008).
  • ČT 4, 20:30 – fotbalový přenos FC Chelsea – FC Barcelona – Přímý přenos semifinálového utkání nejprestižnější evropské klubové fotbalové soutěže, Ligy mistrů. O přestávce mezi poločasy Studio fotbal.
  • ČT 2, 22:15 – film Kandahár – Drama natočené na základě skutečných událostí nese jméno afghánského města Kandahár, kterého se v roce 1995 zmocnilo hnutí Tálibán. V létě stejného roku odlétá letadlo Iljušin 76 s pětičlennou posádkou na palubě do Afghánistánu a veze munici vládním silám. Kapitán Karpatov je však Tálibánci donucen přistát na letišti v Kandaháru a pro posádku letounu tím začíná drama na dobu neurčitou. Jak dlouho potrvá jejich pobyt ve vězení Tálibánu? Ruský film (2009).
13 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 18. 4. 2012 21:10

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+