Více

Televizní tipy na čtvrtek: Pumpaři od Zlaté podkovy, Aljaška v plamenech nebo Atentát

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT1, 20:00 – krimi Pumpaři od Zlaté podkovy – I když se krade snad všude, málokdy se to takhle vyplácí. Kriminální příběh o malé i větší hospodářské kriminalitě za socialismu. Nový zaměstnanec Jiří Bartoška, který nastupuje k benzínovému čerpadlu, záhy obdrží rady starších a zkušenějších na téma, jak snadno a rychle přijít k velkým penězům. Snadno vydělané peníze voní krásněji než benzin… (Československo, 1978)

  • ČT2, 20:00 – drama Atentát – Od podzimu 1941 vládne nad okupovanými územími Čech a Moravy zastupující říšský protektor Reinhard Heydrich. Jeho krutost vyvolává v zemi velkou nenávist. Exilová československá vláda ve Velké Británii proto na jaře 1942 vybere několik československých parašutistů a pověří je úkolem… (Československo, 1964)

  • Prima Max, 20:15 – krimi komedie Kamarád do deště – V příběhu, který by se dal charakterizovat jako Podraz po česku, se mladý číšník Michal dostává do maléru, když je okraden o denní tržbu, kterou měl doručit do banky. Je v podmínce, a tak je mu jasné, že mu nikdo nevěří. Požádá proto o pomoc kamaráda, taxikáře Tomáše, který si půjčí od nebezpečného veksláka. (Československo, 1988)

stul

  • Nova Cinema, 21:50 – akční Náhlý úder – Na skále nad mořem se v autě milují muž a žena. Najednou se ozvou dva výstřely, žena vyjde z auta, zamyšleně se dívá z útesu a pak odchází… Nekonformní policejní inspektor Harry Callahan opět neuspěje u soudu. Jeho nadřízený je toho názoru, že kde se inspektor objeví, dochází k nepříjemnostem a úmrtím. Případ zastřeleného muže nad mořem ale stejně svěří Harrymu. (Sudden Impact, USA, 1983)

  • Nova, 22:05 – akční Aljaška v plamenech – V mrazivém a drsném prostředí Aljašky dokáže být někdy i pořádně horko. Zvlášť v místech, kde dravá naftařská společnost Aegis Oil Company buduje své nedostatečně zabezpečené plošiny nad vrty. A tak není divu, že to občas pořádně vybuchne a z ledových hlubin vyšlehnou žhavé plameny. V úctyhodné vzdálenosti přitom nervózně přešlapují šéfové firmy a netrpělivě očekávají Forresta Tafta, specialistu na exploze naftových vrtů, pro kterého je tento druh katastrofy přesně tím, čím je voda pro rybu… (On Deadly Ground, USA, 1994)

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+