Více

Televize se přou o vysílací časy přenosů z LOH 2008 v Pekingu

Evropská vysílací unie (EBU), která sdružuje veřejnoprávní televizní a rozhlasové stanice, protestuje proti vysílacím časům přenosů z Letních olympijských her 2008 v Pekingu. Konkrétně jí vadí, že by finále plaveckých disciplín a gymnastických sestav proběhlo z hlediska evropského diváka brzy ráno. Naopak pro (evropské) ranní vysílací časy se vyslovily americké televizní stanice v čele s NBC, které drží vysílací práva pro přenosy olympijských her na území USA do roku 2012, uvedla tisková agentura PAP.

CIF17

EBU se obrátila na Mezinárodní olympijský výbor (MOV) s prosbou, aby porušil tradici a finále plaveckých disciplín a gymnastiky naplánoval na jiný čas než brzy dopoledne, bez ohledu v jakém časovém pásmu se závody reálně odehrají. Pokud by totiž plavci měli finále v deset hodin dopoledne pekingského času, pro evropské televize by to znamenalo vysílat přímý přenos od čtvrté hodiny ráno. Ve Spojených státech by ale bylo odpoledne, tedy čas, kdy před televizní obrazovky usedá nejvíce diváků.

Jsme velmi rozčarovaní z toho, že MOV nevzal v úvahu zájem diváků a vysílatelů v Evropě, klíčovém trhu propagujícím olympijské hry a sport díky veřejnoprávním stanicím, komentoval spor prezident EBU Fritz Pleitgen.

4 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 31. 10. 2006 16:07

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+