Více

Nova začleňuje Mediafax do své struktury, končí šéf publicistiky Brunclík

Tisková agentura Mediafax, kterou vlastní mediální dům Central European Media Enterprises (CME), je pomalu začleňována do struktury televize Nova. Informuje o tom odborný web Mediář.cz. Ten také konstatuje, s odvoláním na deník Blesk, že došlo k propuštění šéfredaktora publicistiky a spoluautora týdenního magazínu Střepiny Stanislava Brunclíka.

Důvodem je optimalizace procesů v televizním a internetovém zpravodajství a publicistice, které v současné době procházejí rozsáhlou restrukturalizací a nastavováním nové organizace práce. Tyto změny souvisí s nedávnou akvizicí zpravodajské agentury Mediafax a jejím začleněním do redakcí TV Nova, uvedla důvod k propuštění Brunclíka tisková mluvčí české komerční jedničky Michaela Fričová. Jeho funkce manažera tohoto oddělení zaniká.

Brunclíkovi povinnosti nyní přebírá ředitel nováckého zpravodajství Martin Ondráček. Ten již minulý rok v rozhovoru pro náš web konstatoval, že dochází k propojení redakce Televizních novin s redakcí zpravodajského portálu tn.cz. Nyní se tedy děje to samé s Mediafaxem. Je to poměrně unikátní spojení, nebo alespoň nevím o tom, v jakém dalším elektronickém médiu u nás by to tak fungovalo. Začali jsme se na to připravovat už před odchodem šéfredaktora internetového zpravodajství Novy Zdeňka Šámala, uvedl v srpnu loňského roku Ondráček.

K TÉMATU: Martin Ondráček: Nova by měla dostat metál za to, že přivedla lidi k internetu

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+