Více

Teleko vítá iniciativu ČTÚ ohledně digitálního rozhlasu

Příbramská společnost Teleko, která dlouhodobě experimentuje s provozem digitálního rozhlasového vysílání v různých městech České republiky, vítá iniciativu Českého telekomunikačního úřadu ohledně vypsání tendru pro digitální rozhlasové vysílání v L-pásmu. Teleko je prvním seriózním zájemcem o provozování podobné služby a bude se snažit najít kompromis mezi možnostmi technologii a rentabilitou provozu v současné době. Serveru Digizone.cz to řekl spolumajitel společnosti Tomáš Řapek.

ROZHOVOR: Pavel Dvořák: Tendr na digitální rozhlas se týká pouze L-pásma

Vítáme tuto iniciativu ČTÚ, která přispěje ke startu digitálního rozhlasového vysílání v ČR. Naším zájmem bude najít kompromis mezi „naším nadšením pro tuto technologii“ a rentabilitou provozu, uvedl Řapek s tím, že jeho společnost je otevřená provozovat digitální vysílání v různých systémech podle požadavků trhu. Podle zatím zveřejněných podmínek by se jednoznačně mělo jednat o zemské systémy DAB, DAB+ a DMB, dodal Řapek.

MIF17

ANALÝZA: Tendr o digitální rozhlas? Operátoři ani provozovatelé nemají jasno

Spolumajitel firmy Teleko tím reagoval na dotazy serveru Digizone.cz, které jsme mu adresovali v souvislosti s analýzou ohledně tendru o digitální rozhlas, který plánuje vypsat ČTÚ. Další informace ohledně této iniciativy si můžete přečíst v samostatném článku.

4 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 22. 7. 2009 16:35

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+