Více

Telefónica O2 vítá zavádění DVB-T2, ale neví, zda v něm bude vysílat

Zavádění zemské digitální televize druhé generace (DVB-T2) v České republice vítá společnost Telefónica O2, která v Praze, Brně a Ostravě provozuje zemskou digitální síť 4 s testovacím vysílání televize Nova a České televize ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Serveru DigiZone.cz to řekl mluvčí společnosti Martin Žabka, podle něhož je ale předčasné hovořit o plánech Telefóniky s tímto typem vysílání.

K TÉMATU: Smělý plán: do olympiády 2012 pokrýt většinu Česka signálem DVB-T2

Společnost Telefónica O2 Czech Republic vítá zavádění standardu DVB-T2, který povede ke zkvalitnění signálu. Jako jediní v České republice vysíláme v rozlišení HD na technologii DVB-T. Zároveň poskytujeme možnost příjmu v HD i ve službě O2TV u vybraných televizních kanálů, uvedl Žabka. Mluvčí Telefóniky se ale vyhnul odpovědi na přímou otázku, zda by multiplex 4 mohl přejít z vysílacího standardu DVB-T na DVB-T2.

MIF17

ROZHOVOR: DVB-T2? Je to hezký plán, ale rozhodnou peníze, říká šéf digitalizace ČT

Žabka rovněž odmítl říci, zda se Telefónica O2 zúčastní případného tendru na provozovatele první celoplošné sítě pro zemskou digitální televizi druhé generace. V tuto chvíli je předčasné hovořit o připravovaných aktivitách společnosti Telefónica O2 k zemskému digitálnímu vysílání ve standardu DVB-T2, řekl pouze.

6 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 1. 6. 2010 13:58

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+