Více

Technisat DigitRadio 250: plně digitální přijímač pro každého. A přenosný

Na náš trh přichází přenosný DAB přijímač kombinovaný s FM rádiem, který může být napájený jak ze sítě, tak z baterií. A je dokonce ve stereu.

Přesně za měsíc startuje v Praze a části středních Čech první plnohodnotný experiment digitálního rozhlasu s plným výkonem (20 kW) z hlavního pražského vysílače na Žižkově. Jste na něj připraveni? Digitální stanice Českého rozhlasu nyní můžete poslouchat prostřednictvím nového přenosného DAB/FM rádia Technisat DigitRadio 250.

V klasickém přenosném provedení najdete nejen obvyklý tuner pro FM, nebo, chcete-li, VKV, ale také rozšíření o digitálně přijímané rozhlasové vysílání DAB, resp. DAB+. K dispozici jsou rovněž pozice pro uložení deseti stanic, a to pro každý z obou rozhlasových systémů.

Jelikož jde o přenosný radiopřijímač, koncepce je v podstatě daná: víko baterie zezadu (mohlo by být i zespodu), malý tří řádkový a modře podsvícený displej, který je vpředu stejně, jako tlačítkové ovládání a dvojice reproduktorů. Vše je takříkajíc na výšku, ale základna je dostatečně stabilní s dlouhými a rozumně vysokými gumami.

Nejsou tu žádné vstupy a výstupy, pouze výstup na sluchátka na boku, a není tu ani připojení na externí anténu, které by se konkrétně v Česku dosti hodilo. Ale nejspíše nejen zde, i když jsem doposud neměl možnost vyzkoušet DAB v zahraničí.

Koncepce je to úsporná, i když oproti běžnému přijímači zahrnuje stereo zesilovač a dvojici širokopásmových reproduktorů umístěných pod nesnímatelnou kovovou mřížku.

Na rozdíl od jiných DAB přístrojů tu není poslech internetových rádií. To ale u přenosného radiopřijímače asi nepřekvapí. I když zabudovaná a rozumně se chovající „wifina“…

Tradiční přenosná koncepce s méně tradiční dvojicí reproduktorů za nesnímatelnou kovovou mřížkou.

Autor: Technisat

Tradiční přenosná koncepce s méně tradiční dvojicí reproduktorů za nesnímatelnou kovovou mřížkou.

Jednoduché zprovoznění, ale jen v němčině

Celou recenzi čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+