Více

Technisat Digipal T2 DVR: kvalitní, rychlý a citlivý. A také trochu svůj

UVNITŘ FOTOGALERIE – Set-top box pro české DVB-T/T2/HEVC byl původně určen jen pro Německo. Nakonec k nám ale míří skoro celá řada Digipal, což je jen dobře.

První vlaštovka za 3189 Kč, testovaný Technisat Digipal T2 DVR s LED displejem, nabízí připojení k internetu určené pro internetová rádia (nepodařilo se je zatím rozchodit), samostatný digitální audiovýstup a mj. také analogový audio-video výstup. Napojíte ho tak i na starší televizory, což se hodí třeba v okamžiku, kdy box převážíte třeba na chalupu či nebo si ho vezmete sebou do přívěsu. Možná vám v tomto případě přijde vhod i napájení prostřednictvím 12 voltů a výborné příjmové vlastnosti. V Německu jsou k dispozici dvě barevné verze, antracitová a stříbrná, k nám se zatím vozí pouze ta první.

Tunerová část si poradí s DVB-T i DVB-T2/HEVC, se kterým pracuje nové zemské vysílání. Udávána je ale i podpora propracovanější komprese H.264, která se u nás bohužel zrušila a používají ji například na Slovensku. Pokud se u tohoto modelu ptáte po HbbTV, to podporováno není, což je samozřejmě škoda. Připojení k internetu je tu navíc jen v podobě konektoru Ethernet LAN, Wi-Fi chybí. Dokud se ale nezprovozní internetová rádia, stejně ho nevyužijete.

Na pravém boku přijímače vidíte i štěrbinu pro přístupovou kartu. Ta je však určena pouze pro německou službu freenet TV a byla by velká náhoda, kdybyste ji u nás někdy mohli využít. Tedy pokud se vůbec v české pozemní platformě někdy objeví placené vysílání.

K TÉMATU: Na domácí trh míří další Technisaty pro budoucí DVB-T2/HEVC

TechniSat DigiPal DAB+: terestrický přijímač v unikátní kombinaci DVB-T2 a DAB+ (podrobný popis)

TechniSat DigiPal T2 DVR, DigiPal Isio HD i DigiPal DAB+ pro pozemní TV příjem budou ke koupi i v Česku

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.


Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+