Více

Technisat Digipal Isio HD: jeden z mála set-top boxů s HbbTV. A výtečný

Podpora H.264 i H.265/HEVC, přístup na internet, včetně internetových rádií a webového prohlížeče, nahrávání s možností střihu a také zmiňované HbbTV. A jak se chová v praxi?

S napětím očekávaný set-top box je jeden ze dvou modelů v řadě Digipal, který si poradí s hybridním televizním vysíláním HbbTV. Jak se chová na tom českém, tedy zejména na kanálech České televize, FTV Prima a Óčku, uvidíte v článku. A vyzkoušeli jsme to – pro jistotu – vysoce nad míru obvyklou, tedy v řádu několika desítek hodin.

Novinka napájená externím zdrojem 12 V nabízí, za cenu 4590 Kč, kvalitní tuner DVB-T/T2, připojení k internetu a řadu vstupů, včetně například dvojice USB (využít se dá i pro adaptér Bluetooth). Technisat myslel i na majitele starších TV nebo na ty, kteří si set-top box chtějí převážet, a zabudoval rovněž tradiční SCART. Moderní domácnost ovšem připojí box přes HDMI a ti, kteří mají domácí kino či rovnou nějaký audio-video (A/V) systém, mohou sáhnout i po samostatném digitálním audiovýstupu.

Set-top box byl dodán s německou příručkou v papírové podobě a dostanete ji i na CD, kde bohužel taktéž chybí anglický překlad. Česká verze příručky se momentálně připravuje, čeština je ale už v EPG, teletextu a také v menu. Tu a tam ovšem na nepřeložené položky narazíte a smířit se musíte i s některými německými popisy tlačítek dálkového ovladače. V tomto ohledu je situace podobná jako u nedávno zkoušeného Digipal T2 DVR.

NAPSALI JSME: Další novinky od Technisatu pro DVB-T2

Na domácí trh míří další Technisaty pro budoucí DVB-T2/HEVC

TechniSat DigiPal DAB+: terestrický přijímač v unikátní kombinaci DVB-T2 a DAB+ (podrobný popis)

Technisat Digipal T2 DVR: kvalitní, rychlý a citlivý (test)

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz. Dozvíte se, mimo jiné, jak set-top box pracuje s českým HbbTV a s českým pozemním vysíláním v DVB-T a nastupujícím DVB-T2 a jak si rozumí s internetem a například i s internetovými rádii.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+