Více

Technický ředitel RTVS Andrej Doležal: Slovenská televize chce výhledově vysílat jen v HD

„Kontrakt na satelitní distribuci SD kanálů nám končí v prosinci 2016 a nebudeme ho prodlužovat,“ říká šéf techniky Rozhlasu a televize Slovenska v rozhovoru pro server DigiZone.cz

Od května do srpna jste šířili jeden HD kanál Slovenské televize na satelitu, 8. srpna vám vypršela smlouva s Towercomem a toto vysílání bylo vypnuto. Ještě ten samý den ho ale Towercom obnovil na vlastní náklady a nadále jej financuje sám. Vyjednáváte s ním o dlouhodobější smlouvě?

O další spolupráci jednáme, ale nespojoval bych to s tím, že nás nadále distribuují na satelitu i přes to, že nám vypršela smlouva. Vědomě jsme si ji nastavili jen na tři měsíce. Bohužel, stav a financování RTVS nám nedovolily uzavřít dlouhodobější smlouvu. Sám asi víte, že tato tříměsíční smlouva vznikala na pozadí velkých sportovních událostí, kvůli mistrovství světa ve fotbale, v hokeji a Tour de France. Ale to neznamená, že bychom s Towercomem nejednali o nějaké další spolupráci. Towercom je ale jen jedním z více partnerů, s nimiž jednáme o zabezpečení satelitní kapacity.

Čili pokud byste chtěli uzavřít nějakou dlouhodobou smlouvu, spíše půjdete cestou výběrového řízení a rozhodovat bude cena.

Samozřejmě. Naším cílem je, abychom podepsali smlouvu na šíření HD programů s tím partnerem, který nám bude ochoten zabezpečit paralelní provoz SD a HD programů. To znamená, že když chceme podobně jako Česká televize oznámit k nějakému datu switch off SD programů na satelitu, je logické, že si to žádá minimálně roční paralelní provoz. Od našeho budoucího partnera chceme, aby ho zafinancoval a zabezpečil on. Nemáme takové finanční zdroje, abychom paralelní provoz ufinancovali sami. Takže nabízíme deal, že ten, kdo chce získat smlouvu na šíření obou HD programů RTVS po uplynutí současné smlouvy na šíření SD programů, musí nám nabídnout model financování paralelního provozu.

Ale získá tím jistotu dlouhodobějšího kontraktu na šíření vašich HD programů.

Pokud by taková nabídka přišla, kontrakt by mohl být uzavřen na několik dalších let. Řádově zvažujeme období tří až čtyř let.

Čili střednědobá smlouva, kterou případně prodloužíte nebo vypíšete novou soutěž.

Ano, a znovu bychom vyjednávali o ceně.

MIF17

RTVS už před časem oznámila, že by chtěla SD programy na satelitu vypnout v roce 2016 a poté už vysílat jen jejich HD verze. Není to příliš brzy?

Celý rozhovor čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+