Více

Taneční stanice pure fm z Berlína začne vysílat v bavorských DAB multiplexech

Dění v Bavorsku na poli DAB musí bezpochyby těšit i majitele těchto přijímačů v příhraničí. pure fm je jen jednou z několika stanic, které se chystají do tamních multiplexů.

Nabídka digitálního rozhlasového vysílání (DAB) v sousedním Bavorsku se od 1. dubna rozšíří o další tematickou stanici. Na tento dnes svůj start oznámilo taneční pure fm. Okruh původně z německé metropole Berlína bude šířen v rámci DAB multiplexů v Mnichově (kanál 11C), Augsburgu (kanál 9C) a Ingolstadtu (kanál 11A). Jeho zachycení je tak velice pravděpodobné i na území Čech, a to především díky první jmenované lokalitě. Příjem pure fm v digitální podobě se tak dá očekávat především na jihu a západě naší republiky, kdy však bude vyžadována venkovní anténa.

MIF17

ČTĚTE TAKÉ: Bavorský rozhlas připravuje nové digitální stanice, jedna z nich se zaměří na lidovky

Tematická stanice z Berlína se věnuje primárně taneční klubové scéně a jak sebe sama charakterizuje na webových stránkách, je určena pro ty, kteří se nebojí objevovat nové a neobvyklé věci. Ve vysílání se objeví často ještě doposud nepublikované a neslyšené skladby. Co jiní hrají například za půl roku, uslyšíte u nás už dnes, chlubí se pure fm, které se pohybuje v rozmezí žánrů od housu až po čistě taneční záležitosti. Ve svém vysílání přináší živě také přenosy z klubů, akcí a různých festivalů. Posluchačem programu by měl být každý, komu nejsou vzdálena témata, jako jsou moderní technologie, internet, móda nebo třeba fitness.

3 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 25. 3. 2014 20:48

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+