Více

Také žaloba společnosti Minority proti uděleným licencím uspěla

Městský soud v Praze vyřídil jednu ze dvou posledních žalob, které napadaly průběh a výsledek licenčního řízení Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na nové digitální programy. Žaloba společnosti Minority uspěla stejně jako žaloby pěti dalších neúspěšných žadatelů o digitální licenci. Agentuře ČTK to řekl soudce Jan Ryba.

stul

K dnešnímu datu je rozhodnuto o všech žalobách neúspěšných žadatelů o licence na digitální televizní vysílání. Ve všech zbylých případech došlo ke zrušení napadeného rozhodnutí, řekl Ryba. Průběh a výsledek řízení úspěšně napadly také společnosti CET 21 (televize Nova), FTV Prima (televize Prima), Galaxie sport, Step Public Relations a TV Lyra. Naprostá většina z nich žalovala výsledek řízení, respektive způsob, jakým RRTV odůvodnila, že licenci neudělila jim.

V případě společnosti Minority ale bylo napadeno a zrušeno celé licenční řízení. V praxi to znamená, že RRTV nebude moci opakovat výběr nových programů z těch společností, které v licenčním řízení uspěly a těch, které jeho průběh a výsledek napadly u soudu a ten jim dal za pravdu, nýbrž ze všech původních účastníků. Podle předsedy RRTV Václava Žáka by ale bylo vhodné s opakovaným hlasováním počkat na vyřízení kasačních stížností, které proti zrušení výsledku licenčního řízení podalo původních šest vítězůl soutěže i RRTV.

7 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 24. 4. 2007 8:07

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+