Více

Také CDG už používá novou kompresní technologii

Společnost Czech Digital Group (CDG) se stala po České televizi dalším subjektem, která začala používat novou kompresní technologii pro odbavování digitálních programů pro pozemní a satelitní vysílání. Ta je umístěna v areálu ČT na Kavčích horách. Nová, moderní technologie svými parametry plně odpovídá všem normám, jež souvisí s digitálním vysíláním. Technologie zajistí kvalitnější vysílání nejen v pozemní, ale i satelitní platformě, konstatoval při této příležitosti obchodní ředitel CDG Petr Formánek.

Nová kompresní technologie se týká u terestriky multiplexu 3, u satelitu transpondéru na satelitu Astra 1E na frekvenci 11,8755 MHz. Společnost CDG při výběru technologie kladla velký důraz na snadné rozšíření kapacity na celkových 8 transportních toků pro DVB-TDVB-S služby, aby získala nejmodernější a dynamické technologické zázemí, upřesnil Formánek. Součástí systému jsou také statistický multiplex a elektronický programový průvodce (EPG) pro několik datových toků.

Do budoucna je připravena možnost využít tzv. MHP aplikace a přenášet i odlišné EPG pro různé regiony. Technologie umožní zajistit až 32 různých systémů podmíněného přístupu uživatelů, jejich správu a kódování obrazu v MPEG-4/AVC ve standardním i vysokém rozlišení. Vnitřní statistický multiplex již opustil přežívaný formát DVB/ASI a je založen na modernějším IP protokolu.

13 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 3. 2. 2009 19:33

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+