Více

Názory k článku
Tady je Duhanovo

Lubomír Kozák aura:44
22. 1. 2012 7:41 Nový

Proč toto ?

celé vlákno
Byla tam tato věta opravdu nutná ?? - A to se napíše v zemi, kde byl třináct let prezidentem bývalý kulisák z divadla! -
Emerson aura:47
22. 1. 2012 10:21 Nový

no, dobře...

celé vlákno
Ponechal bych stranou mocenské hrátky a podobné srandičky. O to mně jako posluchači ani nijak zvlášť nejde. Jde o něco úplně jiného.

1)Nesmyslný kočkopec RADIOŽURNÁL byl vyroben politicky na základě rozpadu Československého rozhlasu v režii Klaus / Mečier. Tento politocko-hudební nesmyslný hybrid byl takto spuštěn a takto bohužel, už za ty roky od rozpadu Československa, lidmi do určité míry zažit.

2)Přesto si v ČRo někteří jedinci uvědomovali, že je to nesmysl. Tedy víceméně jim byly a jsou denně mláceny o hubu BBC 1, Bayern 3, OE3 atd. A jak to, že někde to jde a zrovna u nás to stále nejde ?

3)První se s tím setkal Kasík. A řeklo se tedy, že na veřejnosti je poptávka po odlehčené stanici life stylu a že je chyba, že ČRo takovou stanici neprovozuje. Tedy odlehčenou od zpravodajství spíše se zaměřením na modernější hudbu atd.

4) A nastoupil tedy Kasíkův pokus. Ten zpočíval v tom, že byla vyrobena stanice ČESKO. která měla být později hlavní a nosnou zpravodajskou stanicí ČRo. Tedy RŽ měl být pomalu zpravodajství oproštěn a mělo z něj být ono vysněné B3, OE3 apod. Ovšem byla zvolena Tachecí, která kdysi uspěla na F1 a totálně to zkurvila, že už to více zkurvit snad ani nešlo. Takže se žádný boom RŽ nekonal. Sice ani neprodělali, tedy někdo odešel, jiný přišel, ale vznikl asi největší odpor veřejnosti viz. iniciativa Nechceme přeladit nemáme kam atd. Osobně považuji RŽ za poškozený a neposlouchám ho. Přiblížil se nikoli B3 ale Impulsu a F1 a to je něco zcela jiného. I dnešní B3 se velmi tvrdě distancuje od Antenne Bayern a velmi dobře dělá !

5) pak přišel Medek a skončil za pár dní v blázinci...

6) A nastal ten boj Duhan versus Hikelová. Ve prospěch Duhana lze říci to, že má pojem o hudbě. Tedy ledacos o ní ví. A lze mu věřit, že pokud to půjde dle něj, bude to třeba i někdy poslouchatelné. Bohužel se staví negativně k digitalu tedy DRM a DAB/DAB+. U Hikelové to bylo opačně, tedy hudbě rozumí jako koza petrželi, hudba pod ní by byla asi naprostá katastrofa, tedy její kydy zde na toto téma jsou zde na DZ k vyhledání. Byly s ní zde rozhovory a žvanila strašlivé věci. Na druhou stranu se velmi pozitivně stavěla k digitálu. Ovšem ač by mu tedy asi dala prostor a hnala to v tom to směru vpřed. Uznávám, že zprávy jsou důležité a ČRo umí udělat dobré zprávy. Ale když mi k tomu budou vrzat nesmysly, tak to prostě poslouchat nebudu ať si jsou tam zprávy jaké chtějí. Takže asi tak . Takže má osobní volba byla pro p.Duhana. Sice digitalizaci ĆRo asi nijak zásadně neprospěje. Ale hudebně by ČRo prospět mohl a to poměrně významě.

7) Zásadní chyba Duhanovi reformi tkví v tom, že nechce dorazit Kasíkův pokus. Tedy oprostit RŽ zpravodajství. Naopak chce ho tam zachovat. Tedy rozhodl se tento hybrid neměnit. Nic méně chce mu změnit hudbu, čímž ho doopraví, pokud mu to vyjde. A přesunout ho na pozice dvě, což je také velmi důležité, tím by se zltumila jeho preferovanost a tu by dostala JEDNIČKA tedy praha spolu s regiony. Celkově to nemá vymyšleno špatně. Údajně jde o nějaký norský nebo dánský model, nepamatuji si přesně, je to zde k vyhledání. Takže hybrid by zůstal, ale pokud by měl lepší hudbu, tak proč ne ? A to se bohužel prostě pod Hikelovou očekávat nedalo.
Jan Potůček aura:97
Jan Potůček Login: Jan.Potucek
23. 1. 2012 11:02 Nový

REAKCE NA ČLÁNEK „TADY JE DUHANOVO“ UVEŘEJNĚNÝ DNE 22. 1. 2012

celé vlákno
Oficiální reakce Českého rozhlasu na tento článek:

V článku Jana Potůčka s titulem „Tady je Duhanovo“, uveřejněném na portálu Digizone.cz dne 22. 1. 2012 se objevuje několik zavádějících sdělení, které považuje vedení Českého rozhlasu za nutné uvést na pravou míru.

Redakční titulek „Uděláme z Radiožurnálu Dvojku a přejmenujeme ho“ a následující text dokladuje přetrvávající autorovo nepochopení dlouhodobé koncepce generálního ředitele ČRo Petera Duhana, kterou představil Radě ČRo v červenci 2011. Číselné označení čtyř celoplošných analogových programových okruhů bylo obecné za účelem pochopení principu, nikoli za účelem pojmenování jednotlivých stanic nebo určení jejich důležitosti či posluchačského potenciálu.

Stanice Radiožurnál byla sice v koncepci zmíněna v souvislosti s druhým programovým okruhem, nicméně nikdy nebylo zpochybněno postavení Radiožurnálu jako „jedničky“ Českého rozhlasu ve smyslu významu této stanice pro veřejnost i pro Český rozhlas samý. Vedení ČRo považuje Radiožurnál za klíčový programový okruh s největší posluchačskou základnou a tudíž zásadním významem pro veřejnost. Právě proto chce vedení ČRo věnovat této stanici do budoucna maximální pozornost, ať už jde o její hudební složku či další programovou profilaci. Pokud jde o přejmenování stanice, ani v této věci doposud nezazněl jediný konkrétní záměr! Platí nadále, že pokud by Český rozhlas v budoucnu přistoupil k přejmenování svých stanic, dělo by se tak v rámci komplexního rebrandingu stanic, který musí jednoznačně vycházet z jasné programové profilace stanic a jejích cílových skupin a nepochybně i z předchozí analýzy trhu a postavení jednotlivých značek.

Text uvedený pod titulkem „Veřejná poprava na semináři o hudbě“ zahrnuje jiné nepřesné či dokonce nepravdivé údaje. Veřejný seminář o hudební složce stanic ČRo 1 – Radiožurnál a ČRo 2 – Praha byl iniciativou Rady Českého rozhlasu. Zásadně tak musíme odmítnout tvrzení, že šlo o cílenou přípravu personální změny ve vedení Radiožurnálu, respektive zpravodajských stanic, ze strany generálního ředitele ČRo. Generální ředitel ČRo od doby svého zvolení několikrát deklaroval záměr a připravenost intenzivně se věnovat právě hudební složce této nejposlouchanější stanice Českého rozhlasu a hodlá v tomto svém záměru i nadále pokračovat.

MgA. Jakub Čížek
ředitel Odboru komunikace a vnějších vztahů
Český rozhlas
Tel. 221 551 310
Tom S. aura:55
23. 1. 2012 12:59 Nový

Re: REAKCE NA ČLÁNEK „TADY JE DUHANOVO“ UVEŘEJNĚNÝ DNE 22. 1. 2012

celé vlákno
(Citace): MgA. Jakub Čížek - Pokud jde o přejmenování stanice, ani v této věci doposud nezazněl jediný konkrétní záměr! (konec citace)

pane Čížku - asi jste byl na dovolené - pustťe si toto - čas cca od 8:30

http://www.rozhlas.cz/radiowave/session/_zprava/peter-duhan-o-budoucnosti-cro-a-radia-wave--932506
Filip Rožánek
Filip Rožánek Login: rozanekf
23. 1. 2012 13:06 Nový

Re: REAKCE NA ČLÁNEK „TADY JE DUHANOVO“ UVEŘEJNĚNÝ DNE 22. 1. 2012

celé vlákno
To, co říká Peter Duhan v rozhovoru, není nijak v rozporu s výše uvedeným prohlášením. Peter Duhan tam neříká, že se ty stanice budou nějak konkrétně přejmenovávat, jenom je popořadě vyjmenovává.
Tom S. aura:55
23. 1. 2012 13:50 Nový

Re: REAKCE NA ČLÁNEK „TADY JE DUHANOVO“ UVEŘEJNĚNÝ DNE 22. 1. 2012

celé vlákno
To sice opravdu neříká, ale vzhledem k plánované reformě to předpokládám bude chtít nějak sjednotit - tj. aby nebyl jeden program "Radiožurnál" a druhý "Dvojka" ... zatím to oficiálně nazval „mladší Radiožurnál“ :-) - viz. třeba zde http://www.mediar.cz/novy-sef-ceskeho-rozhlasu-peter-duhan-do-tri-let-muzeme-mit-nejposlouchanejsi-stanici-v-zemi/
Filip Rožánek
Filip Rožánek Login: rozanekf
23. 1. 2012 14:35 Nový

Re: REAKCE NA ČLÁNEK „TADY JE DUHANOVO“ UVEŘEJNĚNÝ DNE 22. 1. 2012

celé vlákno
Jenže to je jenom Vaše interpretace, kterou nemůžete zaměňovat za oficiální postoj rozhlasu. Všechno, co zatím zaznělo, jsou jenom pracovní označení.
Tom S. aura:55
23. 1. 2012 20:24 Nový

Re: REAKCE NA ČLÁNEK „TADY JE DUHANOVO“ UVEŘEJNĚNÝ DNE 22. 1. 2012

celé vlákno
Nezlobte se, ale v tom asi bude ten problem - je tady jakási vize, jak předelat rozhlas, ale
názvy jsou zatím druhořadé - v rozhovoru, na který jsem dával předtím odkaz se objevil i výraz "Říkejme raději hlavní okruh" - to je však jen pro názornost. Stejně jako se žádná stanice nebude jmenovat "Český rozhlas 20-40" - takže logicky se buď přejmenuje Dvojka zpět na Prahu (a jako hlavní to pak bude ČRo1) a bude to jak to bylo nebo - a to je velmi pravděpodobné - se to přejmenuje na Jedničku, Dvojku, Trojku a Čtyřku + k tomu budou ty digitální "fousy" ...
Emerson aura:47
24. 1. 2012 6:26 Nový

Re: REAKCE NA ČLÁNEK „TADY JE DUHANOVO“ UVEŘEJNĚNÝ DNE 22. 1. 2012

celé vlákno
No jo, jenže jenom pracovní označení...

Co se stalo fakticky v posledních letech ?
1) Sebrali název ČRo 4 Radiu Wave a dále je to jen Radio Wave
2) Sebrali název ČRo 5 regionálním studiím jako je Brno, Plzeň, Olomouc, Ostrava atd.
3) Přejmenovali ČRo 2 Praha na DVOJKU, ty znělky DVOJKA tam jsou, ale zároveň se to stále hlásí i ještě jako Praha, tedy dodává se k tomu Praha.

To je vše, co se stalo. Celkem by se dalo říci, že jde o vytváření dalšího bordelu a nepřehlednosti, který se v ČRo neustále vrství... Pracovní, nepracovní...

Tak ať už tomu konečně dá někdo nějaký řád a smysl...

V PC si napřed také nějak pojmenujete složku a pak do ní teprve dáváte obsah...
To je takový problém tedy dát tomu řádné názvy ?

JEDNIČKA / ČRo Praha, Brno, Ostrava, Olomouc atd. /
DVOJKA / Radiožurnál /
TROJKA / Vltava /
ČTYŘKA / ČRo 6 /

A ještě bych se klonil k tomu ČRo 7 přejmenovat na INTERNATIONAL.
Protože v závěru to bude:
Jednička
Dvojka
Trojka
Čtyřka
Wave
Leonardo
D-Dur
ČRo 7

To vypadá dost pitomně ne ? Když, tak už ČRo 8.
Emerson aura:47
26. 1. 2012 6:40 Nový

Re: REAKCE NA ČLÁNEK „TADY JE DUHANOVO“ UVEŘEJNĚNÝ DNE 22. 1. 2012

celé vlákno
Ale přejmenovat stanice na řadovky, tedy běžné názvy všude kolem Polsko, Německo atd. je v plánu p.Duhana. Tedy pokud od toho zase neupuistili. A mělo se to jmenovat normálně Jednička, Dvojka, Trojka a ne žádné Prahy, Žurnály a Vltavy apod.
Emerson aura:47
24. 1. 2012 7:04 Nový

K té odpovědi ČRo...

Když to je takové hraní si se slovíčky.
Nikdo nezpochybňuje nejvyšší poslechovost Radiožurnálu.
A nikdo tím pádem nezpochybňuje význam té stanice. Nebo její ,,PRVNÍ POSTAVENÍ"...
Pokud si s těmi slovíčky chcete hrát...

Ale jasně zde padlo a to v x vyjádření ČRo, že Radiožurnál bude mít název DVOJKA.

A že název JEDNIČKA bude mít Praha + regionální studia.
Což by i zaměřením odpovídalo cca postoji v německých zemí.
Kde RŽ je srovnáván spíše s trojkami !
A Jedničky prostě odpovídají postavení Prahy...

Ale opravdu mě nebaví sledovat různé výmluvy a kdo a jak co myslel a nemyslel a jestli jen pracovně nebo nepracovně. Prostě buď to bude mít řád a smysl anebo to bude chaos a bordel jako za Kasíka. I když ten alespoň dokázal to, co nedokázal nikdo před ním, tedy od zániku E+M obnovit rádio pro mladé tedy Wave.

Duhan zatím dokázal vyrobit dva naprosté netové nesmysly, když na to přijde.
Chápal bych novou stanici EUROJAZZ, když by se tam fyzicky přesunul jazz z Prahy a Vltavy a vysílalo to, tedy DVB / DAB nebo FM nebo někde na nějakém vysílači.
Ale nechápu netový rozcecestník na Prahu a Vltavu.
Chápu slovenskou dětskou stanici veřejnoprávního slovenského rozhlasu Junior, což je zcela řádná a normální stanice, ale nechápu netovou taškařici ČRo.

Jednou někdo poznamenal, ale je to tak. Že pokud stanice nemá vysílač bez ohledu na to zda je to vysílač FM, DRM, DAB, DVB, tak ji jako stanici nebere. Je to tak . Stream pro známé si spustím i já z PC po netu, když budu chtít. To odbaví kde jaký program.
Takže jestli ČRo chce klesnout až na takovouto úroveň nebo takto si představuje své vysílání...
Emerson aura:47
24. 1. 2012 7:19 Nový

dodatek

Ovšem je něco, co bych nazval psycholigie nebo image nebo nějak tak...

Postavení PRAHY pod názvem JEDNIČKA v podstatě evokuje, použiji klišé frázi,
,,demokratickou rodinu ".

Postavení RADIOŽURNÁLU pod názvem ČRo 1 evokuje ,,totalitní minulost"
tedy politickou vysílačku... / ...a to mimochodem i ta socialistická Hvězda tam měl snad více muziky a méně politických keců.../

Chce tu někdo pod názvem JEDNIČKA politiku ?

A nic to nemění na tom, že je NEJPOSLOUCHANĚJŠÍ, čímž nezpochybnitelná...

Má snad ČT jako první program ČT24 ?

Nemá, že jo...

Má ČT 1 potom ČT 2 a jako trojku ČT24, že jo ?

Takže, já nevím, co tohle je zase za pokusy, reformu přibrzdit a vymlouvat se na pracovní atd. Protože jinak já tuto odpověď z ČRo nechápu, nežli, že zase soudruzi dostali bobky jestli v té reformě náhodou nedělají moc velké kroky aby se na ně davy náhodou nezlobily...

Ach Bože, jak tohle dopadne...
A tak krásně to bylo napsané, tedy to, co bylo kde k vidění...

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+