Více

Předvánoční tabulkové srovnání čtyř vybraných služeb IPTV

Před koncem roku se vám možná hodí porovnání některých služeb internetové televize (IPTV), resp. jejich aktuálních nabídek, a také set-top boxů, které pro svůj provoz využívají.

O všech jsme už několikrát psali, resp. jsme je často i v praxi vyzkoušeli, takže v tabulkách ke stažení najdete i odkaz na konkrétní test nebo podrobnější článek.

Všechny zmiňované služby IPTV používají pro svůj stacionární provoz, na který se nyní zaměřujeme, nějaký set-top box. Typicky jde o velmi malou a lehkou krabičku vybavenou nejrůznějšími vstupy a výstupy, které někdy zahrnují i Wi-Fi či samostatný digitální optický audiovýstup pro napojení na domácí kino či zesilovač. Pouze set-top box ale službu nedělá.

Například Digi2GO momentálně používá stejný box Arris VIP1113 jako T-Mobile TV, ale protože ho provozuje v rámci jiné softwarové platformy, ovládání i uživatelské rozhraní je zcela odlišné. Naopak T-Mobile TV a O2 TV používají jiné set-top boxy, ale stejné softwarové zázemí. Skylink si zase nechal vyrobit přístroj, který je kombinací satelitního boxu a IPTV. Zatím je však služba určena pouze pro jeho satelitní zákazníky. Kdo ví ale, jak to bude po novém roce, kdy nejspíše končí současná nabídka.

I když pro jednoduchost zapomeneme na použitou platformu pro provoz služby, bohužel na použitý koncový hardware, tedy set-top box, při jejím výběru zapomenout nemůžeme. Od něj totiž závisejí možné způsoby napojení na vaši internetovou linku, případně dodatečná řešení, která k tomu budete potřebovat.

Jaké služby porovnáváme, bylo naznačeno už výše. Přehledně vzato jde o:

  • Digi TV Digi2GO – set-top box Arris VIP1113,
  • O2 TV – box EKT DID7006mTF,
  • Skylink Live TV – Samsung EVO-S,
  • T-Mobile TV – box Arris VIP1113.

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz. Najdete v něm mj. i tabulky s podrobným srovnáním jak použitých set-top boxů, tak samotných služeb IPTV, včetně například možnosti využít více boxů k jedné smlouvě, srovnání délky zpětného zhlédnutí či požadavků na rychlost internetového připojení a schopnost nahrávat. A také rady před nákupem, resp. jak se v nabídce vlastně orientovat.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+