Více

Strategie přechodu na DVB-T2 názorově rozděluje ministerstva, vláda má dnes druhý pokus

Kvůli rozdílným postojům ministerstva kultury se musí rozfázovat novelizace zákona o elektronických komunikacích, která bude pro zavádění DVB-T2 klíčová.

Druhý pokus o projednání Strategie rozvoje zemského digitálního televizního vysílání dnes absolvuje česká vláda. Na předchozím zasedání minulé pondělí 11. července se k tomuto bodu vůbec nepropracovala, ale program dnešního zasedání kabinetu, v němž se dokument objevuje výš než minulý týden, dává naději na úspěch. Nebo minimálně na to, že se jím ministři budou skutečně zabývat. Strategie přitom na Úřad vlády odešla v situaci, kdy se minimálně dva předkladatelé – ministerstva průmyslu a obchodu a kultury – nedokáží shodnout na několika zásadních bodech připravovaného přechodu na zemské televizní digitální vysílání ve standardu DVB-T2. Zejména na délce souběhu stávajícího vysílání DVB-T a nového DVB-T2, ale také na počtech sítí, jež by po přechodu na novější typ vysílání měla provozovat Česká televize.

Ministerstvo kultury požaduje, aby souběh stávajících čtyř celoplošných multiplexů DVB-T a tří plánovaných přechodových sítí DVB-T2 trval nejméně čtyři roky. Předkládaná Strategie počítá maximálně se třemi roky a osmi měsíci. Původní verze dokumentu ze začátku letošního roku sice obsahovala čtyřletý souběh, ale za předpokladu, že přechodové sítě DVB-T2 odstartují již letos v červnu. Autoři Strategie plánovali, že dočasné multiplexy DVB-T2 zahájí vysílání 6. června 2016, ale vzhledem k protahujícímu se meziresortnímu připomínkovému řízení ke Strategii a faktu, že už v polovině dubna ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek oznámil nový termín předložení Strategie na vládu, jež šel až za datum uvažovaného startu přechodových sítí (30. červen 2016), plán na jejich start se posunul až na konec letošního října.

K TÉMATU: Jan Mládek: Návrh digitální strategie předložíme vládě do konce června

Strategie rozvoje zemského digitálního televizního vysílání předložena vládě

Vláda má Strategii budoucího TV vysílání v DVB-T2 na pořadu pondělního jednání

Tři největší operátoři sítí DVB-T komentují vládní Strategii správy rádiového spektra

DVB-T2 v Česku odstartuje do konce října, státní podporu má posvětit Evropská komise

Pokračování článku, který důkladně rozebírá sporné body mezi jednotlivými zainteresovanými stranami, najdete v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+