Více

Státní infolinka k digitalizaci začne fungovat na přelomu října a listopadu

Na přelomu října a listopadu by měla začít fungovat státní informační linka pro telefonické dotazy spojené s přechodem na digitální televizní vysílání. Účastníkům brněnské konference Milníky digitální televize to v pondělí řekl předseda Národní koordinační skupiny pro digitalizaci Zdeněk Duspiva. Na této lince se divák dozví základní informace, případně bude odkázán na operátory konkrétních digitálních sítí a další zdroje informací, přiblížil Duspiva.

MIF17

Příští týden také proběhne na půdě Českého telekomunikačniho úřadu (ČTÚ) první schůzka k implementaci Technického plánu přechodu na zemské digitální televizní vysílání (TPP). Na ní vzniknou představy o informačních bodech, kudy půjdou informace o postupu digitalizace k divákům, odpověděl předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák na otázku zástupce jedné z menších obcí v pohraničí, která se obává, že k ní signál zemské digitální televize nedosáhne.

Národní koordinační skupina pro digitalizaci také připravuje oficiální informační web k digitalizaci. Podle Duspivy by měl zahájit provoz nejpozději koncem listopadu.

2 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 9. 10. 2008 14:50

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+