Více

Stát je připraven odebrat Nově i Primě analog i násilím

Pokud televize Nova a Prima nepřistoupí na podmínky nabízené v novele zákona o rozhlasovém a televizním vysílání a nevymění za současné analogové frekvence jednu či dvě kompenzační licence pro další digitální stanice, je stát připraven odebrat jim analogové kmitočty i násilím. Agentuře ČTK to řekl předseda Národní koordinační skupiny pro digitalizaci Zdeněk Duspiva.

Stejnou informaci už ve čtvrtek řekl serveru DigiZone.cz i náměstek ministra vnitra pro informatiku a hlavní propagátor digitální novely Zdeněk Zajíček. Podle jeho slov by v případě krachu připravované mininovely vysílacího zákona přišla na řadu jiná novela, která by formou zákona oběma komerčním televizím ukončila licence pro pozemní analogové vysílání.

Násilné odebrání kmitočtů, to je zařazeno do příprav změny zákona o elektronických komunikací, řekl Duspiva agentuře ČTK. Podle Zajíčka si ministerstvo vnitra násilné odebrání kmitočtů představuje tak, že by zákonem stanovilo předčasný termín konce platnosti licencí pro analogové vysílání televizí Nova a Prima. Nový zákon bude podle Duspivy potřeba i kvůli revidované evropské směrnici Televize bez hranic, kterou bude třeba promítnou do české legislativy.

K digitální mininovele, kterou ministerstvo vnitra představilo minulý pátek, podle Duspivy přišlo přes 200 připomínek. Nova a Prima se k ní v termínu nevyjádřily a prostřednictvím tiskových zpráv (zde a zde) oznámily, že tak učiní až 4., respektive 6. června. Lhůta pro vyjádření podle nich byla krátká, protože musí své připomínky konzultovat se zahraničními vlastníky.

49 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 28. 5. 2007 16:17

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+