Více

Startuje Prima Max. Slibuje i Výměnu manželek a reprízy Krause, Klímy a Hrušky

UVNITŘ PROGRAM DO 13. PROSINCE – Prima Max obsadí poslední volnou pozici v celoplošném multiplexu 3. Na Ostravsku si na něj ale diváci budou muset ještě nějaký čas počkat.

Na Ostravsku až od února

Svůj pátý televizní kanál, filmovou stanici Prima Max, dnes spouští skupina FTV Prima. Počtem volně šířených programů se tak vyrovnává konkurenční Nově, na rozdíl od ní ale zůstává věrná výhradně vysílacím sítím Českých Radiokomunikací. Prima Max obsadila poslední volnou pozici v celoplošném multiplexu 3 poté, co z něj operátor „vykázal“ regionální stanice – v Praze a středních Čechách Sport 5, na jihu Čech Jihočeskou televizi, ve východních a části severních a středních Čech Východočeskou televizi V1 a v Moravskoslezském kraji ostravskou televizi Polar. Ne všude se ale podařilo regionální vysílání ukončit k datu startu Primy Max, takže na Ostravsku se dnes vysílání nového programu Primy v DVB-T nedočkají.

Ostravská televize Polar si s Českými Radiokomunikacemi vyjednala tříměsíční výpovědní lhůtu a po celou její dobu bude souběžně vysílat jak ve stávajícím multiplexu 3, tak nově i v multiplexu 4, do kterého se stěhuje. Prima Max tak na Ostravsku vstoupí do DVB-T až začátkem února příštího roku. Naopak provozovatelé satelitních, kabelových a IPTV služeb nový program Primy zařadí již ode dneška, pokud tak již neučinili dříve formou promosmyčky. Řada operátorů placených služeb nabídne Primu Max dokonce v HD verzi, podobně jako hlavní kanál Primy nebo Primu Cool a Primu love. Nový kanál Prima Max bude šířen ve většině kabelových a IPTV systémů v HD kvalitě. Z velkých operátorů můžeme jmenovat například UPC, sdělila na dotaz serveru DigiZone.cz mluvčí FTV Primy Gabriela Semová.

Některé lokality se Maxu nedočkají

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+