Více

Start-nestart Netflixu popíchl MTG, spolumajitel Primy uspíší lokalizaci ViaPlay

V první vlně přijde na řadu Pobaltí, kde je větší míra využívání placených televizních služeb. Česko bude následovat až v další vlně. ViaPlay jako placená VOD služba doplní Primu Play.

Rozhoduje obsah. Práva jsou ale rozebraná

Nemastný neslaný start placené videoslužby Netflix v regionu střední a východní Evropy přinutil polovičního vlastníka televize Prima, švédskou mediální skupinu Modern Times Group (MTG), k urychlení prací na lokalizaci konkurenční VOD služby ViaPlay. Ta je populární zejména ve Skandinávii, kde úspěšně čelila nástupu Netflixu i jiných konkurenčních videoslužeb. Zásadní výhodou ViaPlay je přitom unikátní obsah v podobě atraktivních filmů, seriálů, reality show a zejména sportovních přenosů. MTG vykoupila vysílací práva pro všechny atraktivní sportovní soutěže a získala tak na svou stranu především skalní fanoušky fotbalu a hokeje. Podobný postup v České republice, kam má ViaPlay vstoupit v nejbližší době, bude ale těžký.

MIF17

Vysílací práva k většině zajímavých soutěží totiž vykoupil operátor O2 pro svoji IPTV a mobilní službu O2TV. Spolumajitel Primy by se tak musel obejít bez atraktivní Ligy mistrů, anglické Premier League, domácí fotbalové Synot ligy, ale také hokejové extraligy a většiny nadnárodních hokejových soutěží, včetně světových šampionátů, kanadsko-americké NHL nebo ruské Kontinentální ligy. Hokej z velké části kontroluje Česká televize, která skoupila vysílací práva na mnoho let dopředu. ViaPlay tedy bude muset počkat, až vyprší smlouvy na některé soutěže, a pokusit se zavedené služby přeplatit, jako se to v minulosti stalo například s anglickou fotbalovou Premier League, kterou pro český a slovenský trh skoupily placené kanály Digi Sport.

 

Foto: thevpn.guru

ViaPlay hodně sází na sport, nabízí ale i lineární televizní kanály Viasat

ViaPlay měla v Česku startovat už loni

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+