Více

StarDance vyšvihla ČT 1 na skokana minulého týdne, nejvíc se propadala Prima

UVNITŘ TOP 10 POŘADŮ TÝDNE – Taneční show České televize neublížila hlavnímu kanálu Barrandova, který minulý týden díky seriálu Bezdružice dokonce stoupal.

Mezitýdenní vývoj (vs. 41. týden 2015)

Cílová skupina 15+

Start dvou podzimních televizních novinek ovlivnil výkon českých televizí v uplynulém týdnu. Největší ohlas měla nová řada taneční show StarDance, díky níž si ČT 1 v průměrném celodenním podílu na dospělém publiku polepšila nejvíc ze všech českých televizí. Její podíl oproti předminulému týdnu narostl o 1,04 procentního bodu na hodnotu 16,36 procenta a Jednička tak poutekla Primě o skoro tři procentní body. Zajímavý růst díky novému původnímu seriálu Bezdružice zaznamenala i TV Barrandov, která si připsala 0,58 procentního bodu na podíl 6,04 procenta. Dařilo se ale také Primě Cool (+ 0,23 procentního bodu na 3,21 procenta). Naopak největší pokles připadl na Primu a ČT Sport, které shodně přišly o 0,78 procentního bodu (Prima klesla na podíl 13,79 procenta, ČT Sport na 2,70 procenta). Nova stagnovala na podílu 21,64 procenta.

PŘEDMINULÝ TÝDEN: Prima skokanem minulého týdne, meziročně nejvíc posilovaly ČT 1 a TV Barrandov

StarDance a Bezdružice promluvily i do výkonu celých televizních skupin. V souhrnném celodenním podílu na dospělém publiku starším 15 let si minulý týden polepšily pouze Česká televize a skupina Barrandov. Nejvíce rostl Barrandov, který si připsal 0,51 procentního bodu na hodnotu 7,06 procenta a začal se vracet k číslům, která vykazoval koncem léta (před startem podzimních schémat velkých televizí). Česká televize si polepšila o 0,28 procentního bodu na souhrnný podíl 29,77 procenta a přiblížila se vedoucí skupině Nova na dvě desetiny procentního bodu. Nova sice zůstala lídrem trhu, oproti předminulému týdnu si ale o šest setin procentního bodu pohoršila a klesla pod psychologickou hranici 30 procent (konkrétně na hodnotu 29,98 procenta). Poklesu se nevyhnula ani skupina Prima, která přišla o 0,39 procentního bodu a vykázala podíl 21,03 procenta.

Mezitýdenní vývoj, TOP 10 pořadů týdne a srovnávací tabulky a grafy najdete placené sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

50 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+