Více

Srovnání placených on-line videoték na českém trhu

Netflix je tady, a i když v hodně omezené podobě, jde o fakt, který se nedá opomenout. Podívejme se proto, jak si stojí v porovnání s ostatními VOD službami dostupnými v České republice.

Služby VOD, neboli video na vyžádání (Video On Demand), jsou jednoduše řečeno on-line videopůjčovnou. Buď v klasickém slova smyslu, nebo okořeněná nejrůznějšími televizními stanicemi, případně obohacená o specialitky, které jinde nejsou dostupné. Jako například 360Tunebox a Fast&Fun, které nabízí Filmbox Live, nebo O2 Sport u O2 TV. Každý se zkrátka snaží nalákat klientelu, jak to jen jde.

Potřebný hardware pro sledování placeného streamovaného videa je dnes různorodý, a i když by se možná zdálo, že vše je dnes už odpoutané od firemních platforem (typicky programových balíčků a firemních sítí), není tomu tak. Ze sedmi srovnávaných platforem jsou dvě určitým způsobem vázány na odběr „něčeho“. U ostatních si ale už užijete otevřeného prostředí, a sledovat je tak můžete bez jakýchkoli prvotních podmínek. Sledovat je ale můžete i na cestách, protože se buď nabízejí nějaké „Go“ verze, nebo si jednoduše do mobilu stáhnete stejnojmennou aplikaci, což platí například u Voyo.

Zmiňované dvě služby, vázané na nákup programových balíčků nebo firemní síť (HBO a UPC Horizon), mají taktéž své „cestovní“ verze, tedy HBO Go a UPC Horizon Go. Užijete si tak nejen doma, ale i přes Wi-Fi či LTE, na počítači i na mobilu a často už také na chytrém televizoru nebo nějaké té „chytré krabičce“, kterou si ale někdy můžete dokoupit i pro stacionární domácí sledování (O2 TV). O tohle ale v tomto článku nejde. Jde o placené filmové on-line videotéky jako takové a jde rovněž o rozdíly mezi nimi, a to nejen cenové.

Ten základní se přímo nabízí. Na jedné straně tak u nás stojí HBO a Netflix s vlastní tvorbou, na druhé zbylé služby VOD. Další, u nás ale zatím nepůsobící služba, Amazon Prime Instant Video, rovněž vstoupila na trh s vlastními pořady. A protože jste možná s nástupem Netflixu začali uvažovat nad tím, že byste si nějakou tu VOD službu pořídili, udělejme si krátkou charakteristiku placených videoték, doplněnou poznámkami vycházejícími ze zkušeností z dlouhodobého (Filmbox Live, Horizon Go, Voyo) nebo krátkodobého (HBO Go) používání. V případě HBO Go, a na to musím upozornit, jde o přístup zdarma, který mi zaslal jeden z vás (ještě jednou díky!), ale který by měl být plnohodnotný (nepozoroval jsem žádná omezení).

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+