Více

Spolumajitel Primy se po letech ocitl ve ztrátě, na vině je Rusko

UVNITŘ GRAFY – Firma MTG, spolumajitel televize Prima, sice vykázala rekordní tržby, zároveň se však po letech propadla do ztráty. Za výsledek může ukončování aktivit v Rusku.

Společnost MTG, která spoluvlastní tuzemskou televizi Prima, se v druhém čtvrtletí letošního roku propadla po řadě ziskových období do čisté ztráty 58 milionů švédských korun (167 milionů českých korun). Na vině je ukončování aktivit v Rusku, které musela firma přecenit na reálnou hodnotu. Co se týče českého trhu, MTG sice klesl podíl na sledovanosti, výnosy z reklamy však meziročně vzrostly. Čísla tak dokazují, že český reklamní trh opět ožívá. Odborníci proto neočekávají, že by MTG v blízké době z České republiky odešla.

CIF17

Tržby MTG byly opět rekordní

Z pohledu tržeb zaznamenala společnost MTG opět rekordní kvartál. Oproti loňsku se zvýšily o 46 milionů švédských korun (132 milionů českých korun) na 4,15 miliardy švédských korun (11,97 miliardy českých korun). To je o 1,1 % více než ve stejném kvartále loňského roku. Ještě výrazněji vzrostl provozní zisk společnosti, který dosáhl ve druhém letošním čtvrtletí 452 milionů švédských korun (1,3 miliardy českých korun) oproti 318 milionům (916 milionům českých korun) za stejnou dobu loňského roku. Jedná se tedy o více než 42% nárůst.

 Rusko srazilo firmu do čisté ztráty

Celý článek čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+