Více

Soutěž Nejchytřejší Čech poběží od 12. dubna na Jedničce přímo proti Souboji národů

UVNITŘ VIDEO – Česká televize má od tohoto formátu velké očekávání. Její programový šéf Milan Fridrich věří, že se stane podobně populárním formátem, jako je například StarDance.

Zábavně-vědomostní soutěž Nejchytřejší Čech se na našich obrazovkách objeví poprvé 12. dubna, a to konkrétně od 20 hodin na programu ČT 1. Do přímého souboje se tak postaví s formátem Souboj národů, který vysílá Prima. Vyplývá to z plánů, které dnes zaslalo veřejnoprávní médium z Kavčích hor redakcím programových magazínů a týdeníků. Česká televize tak zasazuje Nejchytřejšího Čecha do svého nejatraktivnějšího okna, v němž se tradičně objevují nejsledovanější pořady jako například Zázraky přírody. Tuto sobotu poběží ve 20:00 Ceny Thálie a týden na to uvidí diváci slavnostní vyhlášení nejpopulárnějších tváří obrazovky TýTý.

K TÉMATU: ČT bude hledat po vzoru ARD nejchytřejšího Čecha, moderovat bude Roman Šmucler

Velkolepá zábavná show, kde hlavní roli hrají bystrost, pohotovost a logika. Moderátor Roman Šmucler přivítá v soutěžní aréně prvních 6 uchazečů o titul a 1 milion korun, píše v programových plánech Česká televize. Nejchytřejší Čech není originálním formátem naší veřejnoprávní televize. Pro tento pořad se Česká televize inspirovala v zahraničí, například u německého veřejnoprávního média ARD nebo britské BBC. Očekávání ČT je velké. Věřím, že se česká verze tohoto formátu také osvědčí, a že se Nejchytřejší Čech svým vyzněním a dopadem zařadí po bok populárních soutěžních formátů typu StarDance, uvedl nedávno programový šéf Milan Fridrich.

31 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 26. 3. 2014 19:11

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+