Více

Sony KD-55XD8005: rychlý televizor s Androidem a s řadou unikátních funkcí

UVNITŘ GALERIE – Sony se muselo hodně nadřít, aby tenhle stále nedotažený operační systém dostalo do podoby, v jaké byl vidět v této televizi. Navíc je známo, že řadu věcí si dodělává. A tady se to opravdu povedlo.

„Nemáme sice OLED, ale umíme udělat tenkou, ale opravdu hodně tenkou LCD televizi.“ Tak nějak by se dal ve stručnosti shrnout design a styling tohoto televizoru, který je proveden v obdobném duchu jako i zde recenzovaný Sony KDL-49WD757.

Napájecí zdroj se opět do takto tenké koncepce nevešel, takže je externí a je také pěkně macatý. Vezměme to ale popořadě, i když řeknu rovnou, že tenhle přístroj pro mě představuje jedno z největších překvapení letošního roku. Ne, že by se Google Android TV někdy nechoval podivně, a ne, že by tu nebyly nějaké ovládací lapsy. Sony (a snad i Google) toho ale vychytalo opravdu hodně a snad mu to vydrží i poté, co Google vymyslí nějakou další „inovaci“.

Mimochodem kolovat v nabídkách, včetně té na menu Home (vertikálně i horizontálně), stále nejde a nepříjemné je to zejména u vstupů a výstupů a v nastavení, kde jsou položky zvláště obsáhlé, což platí například i u přednastavených obrazových režimů.

Sony momentálně nabízí jak televizory s operačním systémem Android TV, tak bez něj. Nejvíce sází na rozlišení Ultra HD (4K) a výrobce dokonce letos ve Full HD držel (drží) namísto nové kolekce přístroje z kolekce loňské. Před časem ostatně Sony prohlásilo, že do září ve Full HD nic nového neuvede a soustředí se na 4K, které prý dělá zdaleka největší obrat. V každém případě má nyní v nabídce – podle stavu na českých stránkách – osm Full HD a dvanáct Ultra HD přístrojů a dvanáct jich také podporuje technologii HDR, což je po šarádě s pseudo3D konečně něco, co má skutečně smysl.

V případě Full HD najdete v české nabídce Android TV u W75, W80 a W85, u 4K pak jde o prakticky všechny přístroje, i když ho kupodivu nevidím u nejvyššího X95.

Zapůjčený KD-55XD8005 (30 600 Kč) má úhlopříčku 140 cm, středně lesklou LCD obrazovku s rozlišením Ultra HD (4K), což také hlásá přelepka v rohu displeje („Android TV, 4K HDR, 2016 New“), trojici tunerů, včetně DVB-T2/S2/HEVC, a operační systém Android TV ve zcela nové verzi 6.0.1. Nevím, zda už jde o znova předělanou a dotaženou „verzi 5.1“, na kterou jsem narazil u Philipsu 65PUS7601 (zde byla stále označována jako 5.1), ale sladěnost softwaru a hardwaru byla u tohoto Sony na velmi vysoké úrovni. Tedy pokud jste nesáhli na…

I k tomu se postupně dostaneme.

Průvodce pro zrcadlení obrazovky je šikovně udělaný. Na volbě vpravo je k vidění upozornění, že Sony podporuje technologii Wi-Fi Miracast, ale nezaručuje připojení každého zařízení.

Autor: Bohumil Herwig

Průvodce pro zrcadlení obrazovky je šikovně udělaný. Na volbě vpravo je k vidění upozornění, že Sony podporuje technologii Wi-Fi Miracast, ale nezaručuje připojení každého zařízení.

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz. Najdete v něm celou řadu galerií, včetně ojedinělého EPG, a mimo jiné také popis některých unikátních funkcí, jako jsou Action menu a Discover, které dovolují užít si televizor výrazně operativněji.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+