Více

Sony KD-55XD7005: slušná práce se stabilním Androidem TV 6

Televizor střední třídy by měl, jak naznačuje jeho pozice v rámci firemní produkce pro 2016/17, nabídnout především poměr cena/výkon. Jde ale také aktualizovat na stabilnější „šestku“.

Řada XD70, resp. XD75 s lesklou obrazovkou je dostupná v úhlopříčkách 124 cm (49„), 140 cm (55“) a 165 cm (65"). Nabízí rozlišení Ultra HD, přesněji řečeno 4K, operační systém Android TV verze 5 (je vám automaticky nabídnuta aktualizace na 6), certifikované Wi-Fi ac a také podporu technologie HDR (High Dynamic Range – vysoký dynamický rozsah) dovolující zobrazit širší rozsah jasu a kontrastu, a tak někdy i výrazně zkvalitnit podání světlých a tmavých míst.

Jde o model pro sezónu 2016/17, aktuální prodejní cena je těsně pod 22 000 Kč. Za ni dostanete mj. i solidně řemeslně zpracovaný hliníkový stojan, rámečky kolem obrazovky jsou však už plastové.

Na zápůjčku jsme dostali KD-55XD7005 s úhlopříčkou 140 cm, 55 palců. Jde tedy o střed, což poskytuje dobrou možnost udělat si představu o chování a obrazových možnostech především u menšího modelu.

Vlastnosti nové verze operačního systému Android TV 6 jsme podrobně rozebrali jinde (viz odkazy níže), tady se proto budeme více věnovat specialitkám a změnám v chování systému třeba při práci s multimédii, HDR a také operacím s úpravou nastavení televizoru, které dříve nebyly zcela ideální.

K TÉMATU: Test Sony KD-55X8505C s Android TV (5)

Test Sony KD-55XD8005 s Android TV 6; první přístroj, mj. popis změn a chování OS

Test Sony KD-49XD8305 s Android TV 6

Pokračování článku najdete v prémiové sekci DigiZone.cz. Podrobně je například rozebráno chování základních aplikací či EPG, vyzkoušeno bylo i klíčové přehrávání obsahu s technologií HDR a také vyhledávání domácích aplikací na Google Play/Store.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+