Více

Slovenský rozhlas spustil v testovacím režimu nové stanice na satelitu

Jak informoval server satCentrum.com, ve středu se na jednom ze satelitů Astra na pozici 23.5 st. vých. objevilo vysílání nových digitálních stanic Slovenského rozhlasu (SRo). Konkrétně jde o programy Klasika a Litera. Za zmínku jistě stojí fakt, že o stanicích není prozatím žádná zmínka na webových stránkách SRo ani v dalších materiálech. Server DigiZone.cz se proto obrátil přímo na toto médium.

Tato informace měla zatím zůstat interní. Jedná se o testovací vysílání, uvedl pro náš web ředitel informačního centra SRo Vladimír Slaninka. Podle názvu je zřejmé, že jeden kanál bude věnovaný převážně klasické hudbě a druhý uměleckému slovu. Obě stanice jsme připravovali již několik měsíců a vysílali jsme také určitou dobu do zdi, dodal Slaninka. V současné době jsou obě stanice zatím kódované, což je ale způsobeno právě testovacím vysíláním.

Na podzim by se měly objevit informace v rámci tištěných a dalších médií, konstatoval také ředitel informačního centra SRo a dodal, že termínem pro mediální komunikaci by mělo být září. Podrobnosti k vysílání a programu nechtěl serveru DigiZone.cz sdělit ani ředitel sekce techniky a IT Róbert Oravec. V současné době se k tomu nechceme vyjadřovat, uvedl stručně na dotaz DigiZone.cz. Podle neoficiální informace by měly zůstat stanice ještě několik měsíců v kódu CryptoWorks.

ČTĚTE TAKÉ: Slovenský rozhlas chce spustit dvě digitální stanice

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+