Více

Slovenský multiplex 4 chystá přesun na vysílač Krížava blízko českých hranic

V rámci multiplexu jsou šířeny například stanice České televize, Eurosport, VH1 nebo dokumentární Viasaty. Ke sledování je nutný oficiální box nebo dekódovací modul.

Telekomunikační operátor Towercom, slovenská obdoba Českých Radiokomunikací, chystá zařadit stanoviště Žilina – Krížava do seznamu vysílačů, které budou šířit signál tamního multiplexu 4, tedy placené služby Plustelka, a to místo lokality Zástranie. Serveru DigiZone.cz to řekl mluvčí společnosti Michal Šuran. Myslím si, že pro vaše čtenáře na Moravě nebo ve Slezsku by to mohla být určitě zajímavá informace, uvedl Šuran. Jak už redakce DigiZone.cz upozornila včera, Towercom taktéž chystá přesun této sítě do definitivního anténního systému na bratislavském Kamzíku.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Další dobrá zpráva pro diváky na Moravě: Navýšení výkonu vysílače Žilina

Rozmýšlím, zdali blízko českých hranic bude navýšen výkon některého z vysílačů, který by mohl zajímat i vaše čtenáře, ale žádný další mě nenapadá. Jsou tam vysílače na východně Slovenska, kde máme nějaké resty, například v okolí Lučence. Některá povolení byla udělena už koncem ledna. Některé změny chystáme ještě v průběhu tohoto měsíce. Půjde hlavně o navyšování výkonů druhého a třetího multiplexu. V dubnu pak budeme realizovat změny v prvním a čtvrtém multiplexu, konstatoval mluvčí slovenského telekomunikačního operátora Towercom.

5 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 14. 3. 2014 14:01

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+