Více

Slovak Sport zpřístupnil pro operátory v České republice i svůj třetí kanál

O tematických kanálech se dlouhodobě hovoří ve spojitosti se společností Slovak Telekom, která se k nim však nikdy veřejně nepřihlásila. Oficiálně je tak provozovatelem firma Slovak Sport.

Všechny kanály z rodiny Slovak Sportu už jsou v tuto chvíli dostupné i pro kabelovésatelitní operátory v České republice. V rozhovoru pro server RadioTV.cz to uvedl generální ředitel skupiny Róbert Greguš. Dříve byl Slovak Sport 3 dostupný výhradně telekomunikačním firmám na Slovensku, situace se ale nakonec změnila. Za touto skutečností stojí především fakt, že provozovatel už nyní vlastní vysílací práva pro fotbalovou Synot ligu, jak u našich východních sousedů, tak i v České republice. O vysílací práva se dělí s Českou televizí Zdali operátoři kanál do nabídky zařadí, záleží na jednáních.

NEPŘEHLÉDNĚTE: O fotbalovou Synot ligu, pokračovatelku Gambrinus ligy, se podělí ČT Sport a Slovak Sport

Podle Greguše v současné době probíhají jednání s nejmenovaným subjektem o vstupu do celoplošného pozemního digitálního vysílání (DVB-T) v České republice. To by se týkalo konkrétně prvního kanálu. Generální ředitel Slovak Sport TV však k této skutečnosti nechtěl uvést žádné podrobnosti. Serveru RadioTV.cz pouze sdělil, že by k tomuto kroku mělo dojít v září. Vyjádření Róberta Greguše se ale zdá poměrně unáhlené. Navíc je z jeho dřívějších mediálních výstupů známé, že stanice už o celoplošné distribuci jednala. Bylo to v době, kdy se rozhodovalo, jaký obchodní model bude nastaven pro anglickou Premier League.

CIF17

ČTĚTE TAKÉ: Slovak Sport 3 přejde v DVB-T na konci měsíce do kompresního formátu MPEG-4

Rodina kanálů Slovak Sport je zahalena rouškou tajemství. Přesto, že jejich provozovatelem je stejnojmenná společnost, není jasný způsob jejího financování. Slovak Sport překvapil v minulosti mimo jiné ziskem vysílacích práv pro tenisovou WTA, kanadsko-americkou NHL nebo již zmiňovanou Premier League. Mezi poslední trofeje patří hokejová Liga mistrů a již zmiňovaná Synot liga. Na česko-slovenském trhu placené televize se Slovak Sport často spojuje do souvislosti se společností Slovak Telekom, která by měla v reálu fungování tohoto kanálu financovat. Tuto skutečnost ale nikdy nikdo oficiálně nepotvrdil.

22 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 19. 7. 2014 16:55

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+