Více

Skylink s CS Linkem odpojily kódování CryptoWorks u základních HD kanálů

Podpora kódovacího systému CryptoWorks ze strany společnosti Irdeto skončila už koncem loňského roku. Kdy skončí základní programy v klasickém rozlišení, se ale zatím stále neví.

Provozovatel satelitních služeb Skylink a CS Link, lucemburská skupina M7, přistoupila včera podle plánu k odpojení kódovacího systému CryptoWorks u prvních HD kanálů, které jsou součástí základní programové nabídky, na níž se vztahuje takzvaný servisní poplatek. Šlo konkrétně o programy Nova HD a Prima family HD. Důvod je jednoduchý, podpora kódovacího systému CryptoWorks ze strany společnosti Irdeto skončila už na konci loňského roku, krátce poté došlo ke zveřejnění klíčů pro tyto programy.

stul

Z ARCHIVU: Osud neplacených kanálů na kartách CryptoWorks? Zatím je ve hvězdách

M7 Group prozatím neoznámila, kdy chce odpojit další programy v balíčku Digital, tedy například kanály České televize, Novu, Primu family nebo TV Barrandov. Pro sledování stanic, které byly odpojeny s kódovacího systému CryptoWorks, jsou nutné karty ICE (karty Irdeto, které fungují ve čtečkách CryptoWorks), případně ty se systémem Irdeto. Na trhu je dostupná řada přijímačů, kteří sledování v novém kódování umožňují, operátor ale vždy doporučuje pro bezproblémový chod certifikované boxy, případně moduly.

6 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 2. 4. 2013 19:17

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+