Více

Skylink omezil systém CryptoWorks na minimum, jeho existence se blíží ke konci

Odpojení kódovacího systému CryptoWorks přineslo operátorovi i vedlejší pozitivní efekt – vypořádání se s nelegálním příjmem prostřednictvím softwarové emulace u některých stanic.

Provozovatel satelitní služby Skylink, lucemburská společnost M7 Group, přistoupila v pondělí k odpojení zastaralého kódovacího systému CryptoWorks u dalších stanic. Znamená to, že v současné době už je toto kryptování zapojené pouze u veřejnoprávních kanálů, a to jak z České republiky, tak i ze Slovenska. Řeč je pochopitelně o satelitní pozici 23,5 stupňů východně. V současné době zůstává kódování CryptoWorks aktivní u stanic ČT 1, ČT 2, ČT Sport, Jednotka (RTVS 1) a Dvojka (RTVS 2). O termínu, kdy dojde k úplnému odpojení starého kódování u lucemburské firmy, zatím není rozhodnuto.

MIF17

K TÉMATU: Skylink odpojil od systému CryptoWorks další kanály, příliš už jich „pirátům“ nezbývá

Zákazníků, kteří si kódovací karty doposud nevyměnili, už je naprosté minimum. Proto, aby mohli své oblíbené programy nadále sledovat, je ale nutné vlastnit novou dekódovací kartu. Tu mohou získat přímo od provozovatele satelitní služby. Odpojení kódování CryptoWorks navíc znamená i vedlejší efekt, který však pro M7 Group už v tuto chvíli není prioritou – ukončení neautorizovaného příjmu nabídky prostřednictvím takzvané softwarové emulace označované jako EMU. Tak funguje na principu, kdy si majitel boxu s neoficiálním firmwarem stáhne do přijímače soubor, který simuluje právě dekódovací kartu CryptoWorks.

1 názor Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 2. 7. 2014 16:17

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+