Více

Názory k článku
Síťové úložiště jako domácí jukebox hodný 21. století

tom nodar aura:80
23. 5. 2014 14:11 Nový

popisujete jen storage

celé vlákno

tohle co popisujete ale není celý řetězec, NAS je ekvivalent té hromady audiokazet a cédéček. Ekvivalentem klasického stereo CD přehrávače ale není USB dongle do TV, tablet nebo monofonní BT repro. Kdo si chce hudbu opravdu vychutnat a nezapínat kvůli změně písničky TV, potřebuje pořádný přehrávač. Něco co vypadá jako vyrobeno v roce 2014. Bohužel tady podle mne výrobci zaspali. Existují sice tzv. síťové přehrávače, ale stačí se podívat na ty jednořádkové LCD displeje a každý pochopí, jaké je to se na nich prohrabávat 2TB hudby. Osobně jsem si ještě stihl koupit Logitech Duet, takže než se pokazí jsem za vodou, ale možná že by čtenáři uvítali rozšíření článku i o tuhle část ...

Jiří Macich ml. aura:97
Jiří Macich ml. Login: jirka.macich
23. 5. 2014 16:30 Nový

Re: popisujete jen storage

celé vlákno

Souhlasím, že možnosti by mohly být lepší, ale nějaká řešení se najdou již dnes. Já mám například HTPC s dotykovým displejem, kde si právě třeba hudbu navolím, aniž bych zapínal televizor. Dražší Hi-Fi s podporou DLNA se již neomezují jen na titěrné displeje. Chromecast lze zapojit rovnou do domácího kina, takže hudba se jen spustí z mobilu či tabletu, aniž by se musela zapínat televize.

DigiRebel aura:10
23. 5. 2014 16:38 Nový

Re: popisujete jen storage

celé vlákno

Existuje řešení, ale není zrovna nejjednodušší. Používám NAS Synology, k přehrávání WD TV Live připojený přes HDMI k AV receiveru. Původně jsem zapínal TV abych mohl přehrávat soubory, což není to co by každý chtěl pokaždé, když si chce vybrat, co přehrávat. Elegantnější řešení je, na telefonu nebo tabletu používat aplikaci DS Audio, kde se dá vybrat cílový přehrávač, v mém případě WD TV Live. Nevýhodou jsou delší prodlevy při ovládání a při přechodu na další skladbu.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+