Více

Šimek jako jediný kandidát na ředitele ČT odmítá rozhovory s médii

Radomír Šimek, prezident Česko-německé obchodní a průmyslové komory a jeden z pěti finalistů výběrového řízení na generálního ředitele České televize, zrušil svůj dnešní online rozhovor se čtenáři zpravodajského serveru iHNed.cz. Podle informací serveru DigiZone.cz se nezúčastní ani seriálu rozhovorů s kandidáty na ředitele ČT, který vede zpravodajský kanál ČT 24 ve večerních Událostech, komentářích. ČT přitom stále avizuje, že nabídne rozhovory se všemi pěti finalisty konkurzu.

K TÉMATU: Kdo jsou finalisté konkurzu na ředitele České televize a s čím přicházejí?

Omlouvám se, ale na základě průběhu posledních dnů jsem přehodnotil svoje rozhodnutí a pro uvedený on-line rozhovor nebudu k dispozici. Důvodem jsou nesčetné telefonáty, maily a jiné způsoby kontaktování ze strany médií, všechny s cílem získat co nejvíce informací o mých představách s dalším vývojem ČT. Tyto jsem popsal ve svém projektu, který je volně přístupný na internetových stránkách Rady ČT a v současné době, to znamená až do jeho obhajoby před Radou ČT 21. září 2011 není podle mého názoru smysluplné, moje záměry diskutovat na veřejnosti, vysvětlil Šimek redakci serveru iHNed.cz, proč dnešní online rozhovor zrušil.

stul

ROZHOVOR: Hynek Chudárek: Česká televize musí výrazně zeštíhlit a zmodernizovat

Radomíra Šimka požádal o rozhovor i server DigiZone.cz. Až do tohoto úterý byl ale kandidát na ředitele ČT na služební cestě v Číně. Žádost Šimkovi tlumočila asistentka z Česko-německé obchodní a průmyslové komory, dodnes se k ní ale nevyjádřil. DigiZone.cz tedy přinese rozhovory alespoň se zbývajícími čtyřmi finalisty konkurzu na ředitele ČT. Toto úterý jsme vám nabídli rozhovor s Hynkem Chudárkem, zítra s Janem Svobodou, v pátek s Romanem Bradáčem a v pondělí s Petrem Dvořákem.

5 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 15. 9. 2011 13:02

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+