Více

Signál DVB-T2 může pokrýt do tří let osmdesát procent rakouských obyvatel

Do dvou let od spuštění digitálního terestrického vysílání v systému DVB-T2 by mohlo mít přístup k tomuto signálu 80 % obyvatel Rakouska. Na svém webu to uvádí v tiskové zprávě regulační orgán RTR s odvoláním na společnost ORS, dceřinou firmu veřejnoprávní televize ORF a tamní obdobu Českých Radiokomunikací. Během prvního roku provozu by se měl signál DVB-T2 dostat k 50 % populace.

K TÉMATU: Rakušané chtějí vysílat v systému DVB-T2 už v první polovině roku 2012

Rakušané mají s vysíláním v tomto novějším standardu terestrické televize velké plány. Na ostro v něm chtěli vysílat již od příštího roku, a to v době, kdy se budou konat olympijské hry v Londýně. Testy už probíhají v oblasti Vídně delší dobu. Nová technologie pochopitelně umožní šířit nejen více programů v jednom multiplexu, ale také stanice ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Síť tak získá přibližně o třicet procent větší kapacitu. Rakousko chce v DVB-T2 provozovat dva multiplexy.

stul

ČTĚTE TAKÉ: ORF v budoucnu integruje svůj obsah do chytrých televizorů. Využije i HbbTV

Zavedení DVB-T2 v Rakousku je velice důležité. Znamená technologický pokrok, který může nabídnout spotřebitelům zajímavou nabídku a rozsáhlou škálu programů. Zároveň přinese snadný a flexibilní příjem televize přes klasickou anténu, uvedl při této příležitosti generální ředitel RTR Alfred Grinschgl. Rakousko pochopitelně plánuje přechod na systém DVB-T2 pozvolně, a to po dobu několika let. Připomínky ke koncepci rozvoje tohoto standardu mohou zájemci předkládat RTR do 15. listopadu.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+