Více

Seznam dále pracuje na vývoji své hybridní televize, testuje uživatelskou zkušenost

Společnost Seznam.cz spustila uživatelské testování své hybridní televize, které má přiblížit původně internetovou aplikaci televiznímu divákovi.

Společnost Seznam.cz začala s A/B testováním HbbTV aplikace, kterou využívá pro internetové vysílání v květnu spuštěné Seznam.cz TV. Znamená to, že různí lidé vidí různé varianty prvků nebo funkcí aplikace. Díky tomu si ověříme, jak se liší chování různých skupin diváků, a můžeme pak všem spustit verzi, která vyšla z testu jako pro lidi ta zajímavější. Při testování vycházíme ze zkušeností, které máme zejména z domovské stránky Seznam.cz, kde metodu A/B testu používáme běžně. Pomáhají nám také vlastní nástroje, například Seznam.cz Reporter, vysvětluje Marek Vacek, který má televizi na starosti.

PSALI JSME: Seznam.cz vstupuje na DVB-T. Objevil se na Multiplexu 4

Aktuálně byl spuštěn A/B test funkce shuffle, kterou Seznam.cz TV dosud nenabízela. Pracujeme s hypotézou, že lidé pomocí funkce náhodného přehrávání objeví starší obsah, který do té doby cíleně nevyhledávali. Sledujeme, kolik diváci, kterým jsme funkci zpřístupnili, zhlédnou epizod a jak se jejich užívání funkce mění v čase, doplnil Vacek.

Probíhá také A/B testování nástupu do aplikace. Části diváků je spuštěno video rovnou přes celou obrazovku, a to v různých variantách. Ostatním se pak zobrazuje stejně jako doposud v minimalizované dlaždici. Seznam.cz od tohoto testu očekává větší přiblížení se lidem, kteří jsou zvyklí pouze přepínat kanály namísto aktivního ovládání aplikací v hybridních televizích.

Hybridní televizi Seznam.cz TV mohou naladit diváci s pozemním příjmem na vysílací síti 4 patřící společnosti Digital Broadcasting. Jejich televizor ale musí být vybaven funkcí HbbTV a připojen k internetu.

2 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 4. 8. 2016 16:52

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+