Více

Server dxradio.cz s přehledy vysílačů ukončil provoz

Návštěvníky webu www.dxradio.cz čekala včera večer nečekaná informace. Na jeho stránkách se dozvěděli, že tento web k 1. červenci 2009 ukončil svůj provoz. Čtenáři se bohužel nedozvěděli důvod tohoto kroku. Na dxradiu.cz se pouze píše, že všechno jednou končí, a tak web ukončil k 1.7. svůj provoz. Zánik webu je citelnou ztrátou pro ty, kteří hledali aktuální informace o vysílačích.

stul

DXradio.cz nabízelo pravidelně aktualizované seznamy analogových i digitálních televizních a VKV vysílačů. Zájemci si mohli např. otevřít informace o konkrétní kótě, kde se dozvěděli, jaká je její nadmořská výška, souřadnice, co z ní vysílá za stanice apod. Čtenáři webu se mohli těšit také z obsáhlé databáze jinglů, tedy znělek rozhlasových stanic. Nechyběly zde ani fotky některých vysílačů, které však slibuje autor webu do budoucna zachovat.

Stránky spravoval zaměstnanec Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Pavel Slezák, který je zároveň také členem Československého DX klubu. Slezák na webu píše, že web už není možné z důvodu finanční a časové náročnosti provozovat. Podle informace serveru DigiZone.cz by mohl mít částečně za vinu zánik webu Český telekomunikační úřad, který nechtěl příliš technické informace zveřejňovat. Provoz Jihlavského DX klubu, který na doméně DXradio hostoval, zůstane zachován.

13 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 15. 4. 2010 13:04

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+