Více

Seriálový souboj v pondělí vyhráli Doktoři z Počátků, na milion diváků ale nedosáhli

UVNITŘ TOP 5 POŘADŮ ZA KAŽDÝ KANÁL – Cestám domů nadále stárne publikum, víc než tři čtvrtiny diváků tohoto seriálu jsou starší 55 let.

Nova Cinema večer jasnou čtyřkou trhu

Původní české seriály na třech velkých plnoformátových stanicích ovládly v pondělí večer sledovanost na tuzemských televizích. Nejlépe se dařilo Doktorům z Počátků na hlavním kanálu Novy, které si od 20:20 pustilo v průměru 906 tisíc dospělých diváků a 23,65 procenta publika (24,52 procenta ve věku 15 až 54 let). O 150 tisíc diváků méně, přesněji 751 tisíc dospělých, dalo přednost Panoptiku města pražského na ČT 1. Představovali 19,84 procenta publika (v mladší cílové skupině diváků od 15 do 54 let šlo o 20,26 procenta publika). Na primácký seriál Cesty domů III zbylo od čtvrt na devět třetí místo, když oslovil v průměru 616 tisíc dospělých diváků a 16,15 procenta publika (ale jen 8,47 procenta ve věku 15 až 54 let).

NEDĚLNÍ DATA: Dovolená v Protektorátu na ČT 1 zahájila s 518 tisíci diváky, lepší byla Nova i Prima

Pro Primu nejde o dobrá čísla, protože Cestám domů, které bývaly hlavním programovým tahákem této televize, výrazně stárne publikum. Pro srovnání: jestliže v širší kategorii všech dospělých nad 15 let v pondělí vidělo Cesty domů 616 tisíc diváků, v mladší kategorii 15 až 54 let to bylo pouze 151 tisíc. Víc než tři čtvrtiny publika tak tvořili diváci starší 55 let, kteří nejsou pro reklamní zadavatele tak zajímaví. Z menších televizí se v pondělí večer dařilo zejména Nově Cinema a hlavnímu kanálu Barrandova. Filmová stanice Novy zaujala už hlavním večerním snímkem Jménem krále, který si od osmé večer nenechalo ujít 237 tisíc dospělých diváků a 6,25 procenta publika (8,86 procenta ve věku 15 až 54 let).

V placené sekci DigiZone.cz najdete tabulky celodenních a večerních podílů v cílových skupinách D15+ a D15-54 a přehledy TOP 5 pořadů za jednotlivé programy České televize, Novy, Primy a TV Barrandov.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

50 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+