Více

Šéf Novy: Operátoři musí postavit sítě, aby lidé neutíkali k satelitu

Operátoři zemských digitálních multiplexů by měli co nejdříve vystavět vysílací sítě, aby diváci zbytečně neodcházeli k jiným vysílacím platformám. Cena, kterou si budou účtovat za celoplošné šíření jednoho televizního programu ve standardním rozlišení, by se měla pohybovat na úrovni 60 nebo 70 procent ceny za šíření tohoto programu v analogu. V rozhovoru pro Lidové noviny to řekl generální ředitel televize Nova Petr Dvořák.

Obecně: nemělo by se nám stát, že bychom za šíření digitálního signálu jednoho pořadu v rámci jednoho multiplexu platili víc, než za celý analog. Není to ale o konkrétních číslech, ale o obecných principech. A ze zahraničních studií obecně vychází, že za šíření digitálu se platí 60 až 70 procent toho, co byste platil v analogu. A to je výchozí bod vyjednávání, s Radiokomunikacemi jsme ovšem zatím nenašli správný balanc, komentoval Dvořák probíhající jednání o zařazení Novy do multiplexu A z Bukové hory u Ústí nad Labem.

Dvořák odmítá myšlenku, že by si operátoři měli účtovat za šíření digitálního signálu vyšší poplatky, protože mají náklady s budováním digitálních sítí. Investujete proto, abyste si zajistil budoucí příjmy, to je standardní ekonomická poučka. Dnes mají tedy operátoři postavit pozemní sítě co možná nejrychleji, aby lidé neutíkali na satelit, a v takové kvalitě, aby se provozovatelům vysílání, jako jsme my, vyplatilo uzavřít s nimi dlouhodobé smlouvy, řekl šéf Novy.

22 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 14. 10. 2007 21:46

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+